Get Adobe Flash player

Biblioterapia

II konferencja biblioterapeutyczna

II OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA BIBLIOTERAPEUTYCZNA

14-15 listopada 2018r. w Opolu odbyła się II Ogólnopolska Konferencja Biblioterapeutyczna pod hasłem "Otwórz książkę, otwórz umysł". Na to wspaniałe spotkanie ze wspaniałymi inspirującymi ludźmi wybrały się Teresa Misztal i Anna Kuc.

LKB_opole1 LKB_opole2

LKB_opole3

Spotkanie Czytnik

SPOTKANIE LUBIŃSKIEGO KOŁA BIBLIOTERAPEUTYCZNEGO W BIBLIOTECE "CZYTNIK"

6 listopada 2018r. w "Czytniku" - filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubinie odbyło się zebranie Lubińskiego Koła Biblioterapeutycznego. Pani Agata Kawczyńska - (kierownik tej placówki) pokazała nam bibliotekę oraz przedstawiła  prowadzone w niej działania. Mogłyśmy zapoznać się z wystawą oraz z zestawieniem bibliograficznym książek przydatnych w prowadzeniu zajęć biblioterapeutycznych. Przedyskutowałyśmy również sposób świętowania Dni z Biblioterapią w Lubinie. Teresa Misztal - przewodnicząca naszego koła przedstawiła nowości biblioterapeutyczne z zasobów Biblioteki Pedagogicznej w Lubinie wybrane przez Kazimierę Gibur.


          LKB_czytnik1   LKB_czytnik2

           LKB_czytnik3                         LKB_czytnik4

Spotkanie Lubińskiego Koła

Dnia 21 lutego 2018 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Lubinie odbyło się spotkanie Lubińskiego Koła Biblioterapeutycznego, które

prowadziała  przewodnicząca Teresa Misztal. Omawiane i dyskutowane problemy :

1. Sprawozdanie z Ogólnopolskiej Konferencji Biblioterapeutycznej w Opolu III edycja : Książka kluczem do zrozumienia siebie i innych (prezentacja materiałów pokonferencyjnych)

2. Wykorzystanie książek Elżbiety Zubrzyckiej z serii: "Bezpieczne dziecko" Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego oraz serii   o emocjach i uczuciach Wojciecha Kołyszko w pracy nauczyciela-biblioterapeuty - propozycje Anny Kuc.

3. Wystawa nowości ze zbiorów Biblioteki Pedagogicznej w Lubinie, m.in. prezentacja cyklu zajęć na temat choroby, cierpienia i śmierci w czasopismie Remedium oraz książka Małgorzaty Fopka-Kowalczyk: Jak rozmawiać z dziećmi o chorobie, cierpieniu i śmierci: opowiadania i bajki.

4. Zaproszenie na zebranie Polskiego Koła Biblioterapeutycznego we Wrocławiu - 17 marca 2018 r.


LUBIŃSKIE DNI Z BIBLIOTERAPIĄ 2017

LUBIŃSKIE DNI Z BIBLIOTERAPIĄ 2017

W ramach Lubińskich Dni z Biblioterapą odbył się bardzo ineresujący wykład Pani Beaty Szewczyk na temat tworzenia bajek terapeutycznych. Przy okazji wykładu, Pani Beata Szewczyk przeprowadziła ciekawe zajęcia biblioterapeutyczne dla uczniów klasy 2a Szkoły Podstawowej nr 14 na podstawie bajki Dariusza Szewczyka pt. "Opowieści Dyni z ogrodu czarnoksiężnika Baltazara". Dzieci, jak i nauczyciele i bibliotekarze obserwujący, wyszli bardzo zadowoleni.

Zdjęcie użytkownika Miejska Biblioteka Publiczna w Lubinie.