Get Adobe Flash player

 

 

WYCIECZKI

2014/15

  

Pojechali do Wałbrzycha na „U/RODZINY”

 

Pod opieką swych  wychowawców - pani Eli Rękawicznej i pani  Neli Fuczek uczniowie klas I-III Szkoły Przysposabiającej do Pracy już po raz drugi wybrali się do teatru na terenie Dolnego Śląska.

Tym razem, 21 kwietnia 2015r uczniowie obejrzeli spektakl pt. ”U/RODZINY w Teatrze Lalki i Aktora
w Wałbrzychu. Spektakl uczniom bardzo się spodobał, tym bardzie, że poruszał tematy bliskie młodym odbiorcom.  „U/RODZINY” - scenariusz i reżyseria: Eweliny Ciszewskiej, to historia wesołej rodzinki
i śmiesznych, absurdalnych rytuałów, utrzymana w konwencji pantomimy, teatru ruchu. To muzyczna opowieść o dziecięcych emocjach, o budowaniu relacji między rodzeństwem oraz o wzajemnych oczekiwaniach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej „teatralnej podróży”!

Ela Rękawiczna i Nela Fuczek 

 


Wycieczka do Kłodzka

 

Dnia 16-17 października 2014 r. uczniowie ZSiPO wraz z nauczycielami wychowania fizycznego zwiedzali Kłodzko i okolice. W pierwszym dniu wyprawy uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym z uczniami Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 3 w Kłodzku. Po obiedzie zwiedzali Twierdzę Kłodzką wraz z podziemiami. Wieczór zaplanowany był w Polanicy Zdrój, gdzie czekała nas miła niespodzianka - prezentacja ekip Dolnośląskiego Rajdu Samochodowego,  szczególnie podobała się chłopcom. Dziewczynki natomiast zachwycone były kolorową fontanną. Spacer po Parku Zdrojowym zakończył wyjazd do Polanicy Zdrój. Następnego dnia zwiedziliśmy Muzeum Ziemi Kłodzkiej oraz Stare Miasto. Pogoda i humory dopisały a uczniowie chcieli - by wycieczki trwały, trwały, trwały.                    

                                                                                  K. Jania, K. Pietruszko

  

 

2013/14

 Wycieczka do ZOO

 

W promieniach czerwcowego słońca i w dobrych humorach uczniowie naszej szkoły wybrali się do ZOO do Wrocławia. Podziwialiśmy wiele gatunków zwierząt i dużo dowiedzieliśmy się na temat ich środowiska życia oglądając je w naturze. Była to bardzo pouczająca wycieczka.

  

 

 

 


Turnus dydaktyczno- wypoczynkowy w Przemkowie


Dzieci z naszej szkoły, klasa pani Iwony Świątek, klasa pani Grażyny Czwaczki wraz z paniami Krystyną Krzysztanowicz i Sylwią Piłat oraz Weronika F. z klasy II- odwiedziły Dom Wczasów Dziecięcych w Przemkowie w ośrodku Leśna Góra. Wycieczka trwała trzy dni od 18.06 do 20.06.2014 roku i obfitowała w wiele atrakcji. Przez cały czas pobytu panowała wyjątkowo ciepła atmosfera. Mieliśmy możliwość obcowania z przyrodą Przemkowskiego Parku Krajobrazowego ucząc się i podziwiać jej piękno w trakcie zajęć terenowych. Odwiedziliśmy również wioskę indiańską „Wokini” w Ostaszowie, gdzie braliśmy udział w warsztatach, poznaliśmy kulturę, zwyczaje i życie codzienne Indian. Dzieci uczyły się indiańskich pieśni i tańca, strzelały z łuków, pokonywały tory przeszkód. Byliśmy również na stawach, gdzie obserwowaliśmy ptactwo wodne przy użyciu profesjonalnych lornetek. Podczas zajęć z zakresu edukacji regionalnej przeszliśmy ścieżkę historyczno- przyrodniczą po Przemkowie. Mieliśmy również okazję podziwiać edukacyjną ścieżkę przyrodniczą na Leśnej Górze, gdzie znajdowały się niestandardowe pomoce edukacyjne: dendrofon, leśne koło fortuny,

ścieżka zmysłów, leśna skocznia, cmentarzysko odpadów, zestawy interaktywne, tropy zwierząt, ptaki przestrzenne oraz ogród dendrologiczny zawierający 31 gatunków drzew iglastych i liściastych z tablicami informacyjnymi. Ponadto dzieci bawiły się radośnie na placu zabaw położonym wśród

drzew i odpoczywały po aktywnej edukacji w terenie. Mieliśmy również ognisko z pieczeniem kiełbasek i ziemniaków, a potem wspaniałą dyskotekę. Wykonaliśmy również piękne zakładki do książek z wykorzystaniem uprzednio zerwanych na łące roślin. Przez cały czas wychowawcy robili nam zdjęcia pamiątkowe, które przegrali nam na płyty i wręczyli je wraz z pamiątkowymi długopisami i pięknymi dyplomami – podziękowaniami.

Musimy również zaznaczyć, że panie kucharki w ośrodku gotowały przepyszne obiady. Pobyt w Przemkowie uważamy za cudowny, a opieka jaką nas otoczono byłą wspaniałą i ciepła. Planujemy tam jeszcze wrócić.

Iwona Świątek, Grażyna Czwaczka

 

 

Wycieczka turystyczna do Krakowa

w dniach 10-12 kwietnia 2014 r.

           Wycieczkę do Krakowa zaplanowano już w grudniu po Mistrzostwach Polski  w Kręglarstwie organizowanych w Lubinie, jako wymianę sportowców. Uczestnikami wycieczki byli sportowcy z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie a organizatorkami wyjazdu dwie nauczycielki wychowania fizycznego –Katarzyna Jania i Katarzyna Pietruszko.

           Celem wycieczki było zwiedzanie Krakowa, nawiązanie kontaktów z uczniami
i nauczycielami  Specjalnego Ośodka Szkolno-Wychowawczego  nr 1 im.Jana Matejki  w Krakowie oraz uczestniczenie w spotkaniach integracyjnych min.w turnieju strzeleckim.
Założenia wycieczki zostały zrealizowane. Uczniowie ZSiPO w pierwszym dniu zwiedzili obiekty sportowe Klubu Wisły w szczególności nowy stadion oraz uczestniczyli w turnieju strzeleckim zorganizowanym dzięki Pani Halinie Kobyłczyk  nauczycielki z zaprzyjaźnionej szkoły oraz Sekcji Strzeleckiej „Wisła” z Krakowa. Po tak wielkich wrażeniach sportowych uczniowie udali się na Kopiec Kościuszki gdzie podziwiali panoramę Krakowa a w oddalali startujące i lądujące samoloty. Następnego dnia zwiedzili zaprzyjaźnioną szkołę potem  Wawel,Katedrę Dzwon Zygmunta, Somoczą Jamę ,Stare Miasto. Wieczorem odbyło się spotkanie integracyjne z podsumowaniem Turnieju Strzeleckiego.Ostani dzień to zwiedzanie ulic Starego Miasta ,Plantami do Collegium Maius, Pałacu Biskupiego-okno Papieskie, Pomnika Tadeusza Kościuszki-powrót do miejsca zakwaterowania przez Rynek i pożegnanie się z „Adasiem”- z Pomnikiem Adama Mickiewicza i wysłuchaniem Hejnału z Wieży Mariackiej.

          Organizatorki wycieczki do Krakowa dziękują Panu  Jarosławowi Statek dyrektorowi Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Krakowie oraz koleżance –nauczycielce wychowania fizycznego w/w szkoły Pani Halinie Kobyłczyk za pomoc w organizacji wycieczki oraz osobiste zaangażowanie jako przewodnik  wycieczki po Krakowie.

 

 

 

 


 

 

Wycieczka do Wrocławia

   

Dnia 28 marca 2014 r. odbyła się wycieczka Do Wrocławia. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klasy IV-V-VI  szkoły podstawowej Zespołu Szkól i Placówek Oświatowych w Lubinie. Celem  wycieczki było poznanie  stolicy Dolnego Śląska . Serdeczne słowa podziękowania kierujemy do Pana Radosława Ratajczaka Prezesa ZOO we Wrocławiu, który umożliwił naszym uczniom wejście na teren ZOO za symboliczną złotówkę.  W programie wycieczki było zwiedzanie wrocławskiego ZOO oraz zabytkowej części Wrocławia.  Zwiedzanie ZOO dostarczyło uczniom wiele wrażeń i rozbudziło zainteresowanie  światem zwierząt. Przyjazd na odnowiony  Dworze Główny  PKP wywołał podziw ,szczególne zainteresowanie wzbudziła  przeźroczysta winda, schody ruchome i transporter do bagażu na każdym peronie. Na  Starym Mieście największą atrakcją okazały się  Wrocławskie krasnale.

Organizatorami wycieczki były nauczycielki ZSiPO w Lubinie:

wychowawca klasy IV,V,VI - Katarzyna Pietruszko oraz Katarzyna Jania.

 

 

 Zdobywali Tatry!

 

W dniach 10-15.03.2014 r. 6 WDHNS „Piastowskie Orły” z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie uczestniczyła w warsztatach „Cztery pory roku wokół nas” - Ekologiczne zajęcia aktywizujące i rozwijające osoby niepełnosprawne.

            W trakcie 6-dniowych zajęć dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych realizowanych w Bukowinie Tatrzańskiej 10-osobowa grupa pod opieką opiekunów zdobywała umiejętności społeczne oraz wiedzę dotyczącą ekosystemu gór i ingerencji człowieka w świat przyrody.  Zajęcia głównie odbywały się w plenerze, na szlakach turystycznych i wycieczkach autokarowych.  Uczestnicy zajęć mieli możliwość poznawania różnych technik plastycznych, np. decoupage scrapbooking, malowanie na szkle, wykorzystanie surowców wtórnych w wykonaniu prac plastycznych. Każdy miał także możliwość pokonania własnych lęków i barier podczas zajęć sportowych i turystycznych takich jak wspinaczka na sztucznej ścianie, chodzenie po taśmie, pokonywanie górskich szlaków. Dzieci i młodzież poznawali także ciekawe miejsca takie jak: Gubałówka, Zakopane, Kasprowy Wierch, Roztoka, Wodogrzmoty Mickiewicza, Zamek

w Niedzicy, Zamek Czorsztyn, Zapora Wodna Niedzica-Czorsztyn, Cisowy Dworek
w Sromowcach, Tischnerówkę itp.

            Wszystkie zajęcia bardzo pozytywnie wpłynęły na zdolności społeczne dzieci i młodzieży, bardziej otworzyły się na poznawanie świata i siebie nawzajem. Zauważyć można także rozwój

w sposobie wypowiadania się i zwracania do siebie. Cała grupa mocno żżyła się ze sobą i dzieci  bardziej sprawne ruchowo „opiekowały” się nad „słabszymi”. Dla uczestników warsztatów była to niesamowita przygoda i ogromne przeżycie, które na zawsze pozostanie w ich pamięci.

             W warsztatach wzięło udział 10 osób z Lubina pod opieką pwd. Aldony Karlak, pwd. Radosława Kobyłeckiego oraz hm. Łukasza Nowickiego.

 

Dzień kolorowego ula

 

Dnia 15.10.2013 roku uczniowie klas szkoły podstawowej, gimnazjum i przysposabiającej do pracy udali się do prywatnej pasieki w Chocianowie. Celem wycieczki było zapoznanie z pracą pszczelarza, etapami wytwarzania miodu, ale również poszerzenie wiedzy na temat życia i roli pszczoły miodnej. Właściciel pasieki pan Jan w sposób bardzo namacalny wytłumaczył nam etapy wytwarzania miodu przez pszczoły. Dzieci widziały przez szybkę ciężką pracę pszczół, oglądały urządzenia pasieczne oraz piękne kolorowe ule. Był tez czas na upieczenie kiełbaski dzięki gościnności gospodarzy. Właściciele przygotowali słodki jak na pasiekę przystało poczęstunek a każdy otrzymał mały słoiczek miodu lipowego do domu aby nie zapomnieć tego wspaniałego smaku.

 A. Karlak

2012/13

 

Przecieramy nieprzetarte szlaki Karkonoszy!

 

 

W dniach 13-16.09 2012 roku uczniowie naszej szkoły a zarazem zuchy i harcerze 6 WDHNS „Piastowskie Orły” uczestniczyli w XX Ogólnopolskim Harcerskim Rajdzie „Granica” Wyjazd zorganizowany został przez p. A. Karlak i R. Kobyłeckiego.


 

 

 

2011/12 

 

    

GALERIA - WSPINACZKA

Nie ma rzeczy niemożliwych

  

Uczniowie klasy I C we współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Gór w Lubinie uczestniczą w zajęciachwspinaczkowych na terenie Szkoły  Podstawowej nr 14 . Początkowo strach nas zmroził..ale już na miejscu okazał się ....że nie taki diabeł straszny. Już na pierwszych zajęciach wyłonili się liderzy tego sportu. Dla uczniów byłato wspaniała zabawa, pokonywanie własnych słabości, ćwiczenie odwagi a zarazem duża dawka rehabilitacji. Bez udziału osób tam obecnych oraz prezesa p. Brzezickiego nie byłoby to mozliwe. Serdecznie dziękujemy.

Aldona Karlak

 

 

 

BASEN - galeria Wyjazd na basen

        

       

Dnia 05.12.2011r nasi uczniowie już trzeci raz w tym roku bawili się w wodzie w polkowickim Aquaparku. Pobyt na basenie to prezent od Stowarzyszenia „A Tacy Sami” z okazji Mikołajek . Dzięki otwartemu na  dziecięcą  radość sercu pani Beaty Betki – prezesa Aquaparku w Polkowicach nasi uczniowie otrzymali aż 60 % zniżki na wejścia na basen. Zabawy w wodzie sprawiły, że na twarzach naszych uczniów zagościł szeroki uśmiech. Zjazd na pontonach, pobyt w jacuzzi oraz masaże wodne wywołały u dzieci mnóstwo radości

i niezapomnianych wrażeń w ich życiu.

BASEN - GALERIA

 

 

 

 

galeria - kliknij na zdjecia

 

 

 

 

   

   

  

   

    

GALERIA - schronisko

    

Wyjazd do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Legnicy

  

9 grudnia klasa I-II edukacyjno- terapeutyczna wybrała się na wycieczkę do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Legnicy. Wyjazd był poprzedzony ogólnoszkolną zbiórką żywności : kaszy, makaronu, ryżu , karmy. Akcja przeprowadzana jest co roku i cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. 

Edyta Kret- opiekun SU

                                                                                                                                                                                                                                Iwona Świątek

 

 

 

 

 

 

 Wycieczka do schroniska dla zwierząt w Legnicy

i Dzień Kasztanowca

 

   

   

7 maja klasa I C wraz z wychowawca Aldoną Karlak wyjechała do Legnicy do schroniska dla psów, aby wspomóc w potrzebie przebywające tam zwierzęta. Okazało się, że nasz szkolny „Łatek” nadal tam przebywa. Mamy nadzieję, że podczas następnej wizyty znajdzie przychylny dom. Uczniowie zebrali samodzielnie karmę dla psów, uwielbiają zwierzęta i zobowiązali się odwiedzać i wspomagać pieski. Następnie udali się do będącej nieopodal Alei Orła Białego, aby porozmawiać o zagrożeniach kasztanowców z okazji Dnia Kasztanowca, który przypada 9 maja. Uczniowie bez problemu rozpoznali wszystkie kasztanowce w tym parku. Program „Pomóżmy kasztanowcom” to zapoczątkowany w 2005 roku przez Fundację Nasza Ziemia i Clear Channel Poland program ochrony kasztanowców i edukacji ekologicznej. Inicjuje on i wspiera lokalne inicjatywy mające na celu ochronę kasztanowców oraz kształtowanie szacunku wobec drzew.

  A. Karlak

 

 

 

 


DZIEŃ DZIECKA

„Ruch i rekreacja to nasza fascynacja”

 

Dzień Dziecka - wesoło i zdrowo bo na sportowo. Jak co roku uczniowie Zespołu Szkól i Placówek Oświatowych w Lubinie obchodzili swoje święto Dzień Dziecka. Impreza zorganizowana została 30 maja 2012r. na terenie Gospodarstwa Agroturystycznego „U Babuni” w Jaroszówce.

Jest to idealne miejsce na zorganizowanie plenerowej wycieczki oraz możliwość skorzystania z wypoczynku na wsi położonej wśród pól i lasów malowniczego Parku Krajobrazowego „Doliny Czarnej Wody”. Uczestnicy wycieczki to cała społeczność uczniowska oraz nauczyciele, rodzice. Łącznie z wyjazdu skorzystało około 150 osób. Ten owocujący w wiele wrażeń dzień niewątpliwie na długo zapisze się w pamięci naszych uczniów. Brali oni udział w licznych konkurencjach sportowo – rekreacyjnych, które przeprowadziły panie: Izabela Pierzchała oraz Marzena Mandziak. Wiele wrażeń starszym dzieciom dostarczyły rozegrane konkurencje sportowe w piłkę nożną

oraz siatkową. Młodsze dzieciaki brały aktywny udział w zabawach sportowo – rekreacyjnych. Następnie z radością spędziły czas na placu zabaw, na którym mogły korzystać z licznych atrakcji takich jak: piaskownica pełna kolorowych zabawek, rowerki, piłki duże i małe, huśtawki, zjeżdżalnia,

tory przeszkód. Następnie pod opieką fachowego instruktora jazdy konnej każdy uczeń miał możliwość skorzystania z niepowtarzalnej atrakcji jaką jest przejażdżka konna. Dodatkową atrakcją wyjazdu było ognisko i grill z pieczonymi kiełbaskami i ziemniakami. Tego dnia pogoda była wymarzona, wszystkim dopisały humory, dzieci były bardzo roześmiane i zadowolone.

Uroczystość ta mogła być zorganizowana dzięki hojności naszych sponsorów takich jak:

- Szkolne Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych

w Lubinie,

- Stowarzyszenie „A Tacy Sami” przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie

- PeBeKa S.A. w Lubinie

Pragnę złożyć serdeczne podziękowania wszystkim, którzy mieli wkład w organizację tego wyjątkowego dnia.

 

                                                                                                                                             Przewodnicząca Szkolnego Koła TPD - Aniela Rodziewicz.
=>  powrót do strony głównej