Get Adobe Flash player

Dnia 17 maja 2019 r. (piątek)

Biblioteka Pedagogiczna będzie nieczynna.

Przepraszamy !

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------                                

8 maja: Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

alt

Już po raz 34. obchodzimy dziś Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Święto to zostało zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich i od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek, trwający od 8 do 15 maja.

Zapraszmy grupy przedszkolne na zajęcia adaptacyjne : Książka jest dobra na wszystko.

Dzisiaj naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z Przedszkola "Planeta Zdrowia". Spotkanie dostarczyło  wiele pozytywnych emocji wszystkim uczestnikom!

altaltaltalt

-------------------------


Biblioteka Pedagogiczna

 czynna

od poniedziałku do piątku

w godz. 9.00 - 17.00


Zapraszamy!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                    

                                                                

  228 lat minęło…

3 Maja 2019 roku będziemy obchodzić 228 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja- ustawy regulującej ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Konstytucja ta była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną, spisaną konstytucją. Aby poznać lub przypomnieć sobie jakie znaczenie miała dla Polski pracownicy Biblioteki zapraszają do holu BP w Lubinie. Tam na pewno otrzymacie odpowiedź na dręczące pytania dotyczące projektu zmian ustroju Rzeczypospolitej.

altaltalt

2019 - Rok Gustawa Herlinga- Grudzińskiego

W uznaniu słowa i czynu wielkiego pisarza Sejm ustanowił rok 2019 Rokiem Gustawa Herlinga – Grudzińskiego. W związku z 100. rocznicą urodzin pisarza Biblioteka Pedagogiczna postanowiła przybliżyć postać autora poprzez wystawienie w czytelni BP książek pisarza, zdjęć, cytatów , a także scenariuszy zajęć do wykorzystania na lekcji przez nauczycieli. Losy i twórczość G. Herlinga –Grudzińskiego stanowią ,, świadectwo cierpień i czynów człowieka, któremu przyszło przeżyć czasy totalitarnej przemocy i kryzysu wartości’’.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy!

altaltaltaltaltalt

W kwietniowym kalendarzu świąt związanych z książką i czytelnictwem ważne są dwa dni:

2 kwietnia : MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI obchodzony od 1967 roku w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena. Ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.

23 kwietnia : ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICHustanowiony w 1995 roku przez UNESCO w celu promowania czytelnictwa i edytorstwa oraz upowszechniania wiedzy na temat ochrony własności intelektualnej i praw autorskich.

 

W Czytelni z tej okazji przygotowano wystawę najnowszych książek dla dzieci i młodzieży zakupionych do Biblioteki Pedagogicznej.

 

ZAPRASZAMY!

altaltaltaltalt Biblioteka Pedagogiczna w Lubinie 
organizuje Konkurs Pięknego Czytania


dla uczniów klas II i III szkoły podstawowej.

Celem konkursu jest rozbudzanie pasji czytania, popularyzacja literatury dziecięcej, doskonalenie dykcji oraz rozwijanie zdrowego współzawodnictwa.

 • Przebieg konkursu i warunki uczestnictwa:

  • do dnia 31. marca 2019 r. nauczyciele wychowawcy z poszczególnych szkół wyłaniają zwycięzców szkolnego etapu
  •   Konkursu Pięknego Czytania (maksymalnie 4 osoby) i dostarczają zgłoszenie do Biblioteki w formie pisemnej ( ul. Szpakowa 1)
  • finał Konkursu odbędzie się w Bibliotece Pedagogicznej w Lubinie   w kwietniu b.r.
  • Uczestnicy przygotowują w domu krótki tekst literacki, dostosowany  do wieku uczestnika, który będzie zaprezentowany podczas finału (prezentacja będzie mogła trwać 2-3 minuty);
  • ponadto uczestnicy konkursu będą zobowiązani przeczytać na głos fragment tekstu literackiego z puli przygotowanej przez organizatora;
  • Zwycięzcy wyłonieni przez Jury otrzymają nagrody książkowe,  zaś wszyscy Uczestnicy – pamiątkowe dyplomy;
  • wyniki Konkursu (za zgodą Uczestników) zostaną podane na stronie facebookowej Biblioteki (n: Biblioteka Pedagogiczna w Lubinie)
   oraz na stronach internetowych: lubin.pl, zsipo.lubin.pl)

  Kryteria oceny: zgodność tekstu czytanego z napisanym; dykcja, wyraźne czytanie; właściwe tempo czytania; interpretacja tekstu.


Informacje szczegółowe oraz formularze zgłoszeniowe dostępne w Bibliotece Pedagogicznej w Lubinie.

Kontakt:  tel. 767246001 lub e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE !

 


Biblioteka Pedagogiczna

jest czynna od poniedziałku do piątku

w godz. 9.00 - 17.00


Zapraszamy!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dnia 27 marca 2019 r. o godz. 14.30 w Bibliotece Pedagogicznej w Lubinie odbyło się szkolenie dla nauczycieli na temat :

Tikowe inspiracje w pracy z uczniami ze SPE

Szkolenie prowadziła pani Aleksandra Nalazek  z Dolnoślaskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu w ramach wspomagania szkół i placówek oświatowych

Celem szkolenia było zaprezentowanie praktycznego zastosowania TIK w różnych działaniach edukacyjnych.

W czasie szkolenia omówiono  następujące zagadnienia :

- znaczenie i rola TiK w procesie edukacyjnym uczniów ze SPE.

- przegląd ciekawych i przydatnych aplikacji w edukacji uczniów ze SPE.

- narzędzia wspierające terapię osób z niepełnosprawnościami.

- zasoby www-  przykłady gier multimedialnych, pomysły na ciekawe lekcje

W części ćwiczeniowej uczestnicy korzystali z telefonów komórkowych z dostępem do Internetu.


W szkoleniu uczestniczyło 32 nauczycieli zatrudnionych w szkołach i przedszkolach powiatu lubinskiego i polkowickiego. Uczestnicy szkolenia podkreślali jego walory praktyczne; możliwośc zastosowania zaprezentowanych rozwiazań w codziennej praktyce pedagogicznej.-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dnia 15 listopada 2018 r. W Bibliotece Pedagogicznej w Lubinie odbyło się szkolenie dla nauczycieli na temat: Wybrane metody aktywizujące i ich zastosowanie w nauczaniu i wychowaniu, prowadzone przez panią Urszulę Tobolską, pracownika Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu, w ramach realizacji zadania wspomagania szkół i placówek oświatowych.

Uczestniczyło w nim 34 nauczycieli powiatu lubińskiego, którzy dowiedzieli się, że efektywność nauczania i wychowania uzależniona jest w dużej mierze od stylu pracy nauczyciela, m.in.: od umiejętnego zaprojektowania i atrakcyjnego przeprowadzenia zajęć. Świadome wybieranie przez nauczyciela aktywizujących metod nauczania oraz zachęcanie uczniów do celowego uczestnictwa      w procesie nauczania, jest możliwe, gdy nauczyciel pozna :

- wśród jakich metod nauczania może wybierać,

- jakim celom służy każda z metod proponowana w szkoleniu,

- jak używa się każdej z nich w praktyce.

 

Po spotkaniu, uczestniczy podkreślali przydatność poznanych treści w pracy zawodowej.

Szkolenie odbyło się w miłej atmosferze. Następne już zostało zaplanowane na początek drugiego semestru.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim uczestnikom.