Get Adobe Flash player

AKTUALNOŚCI

rok szkolny 2014/15

   

 

 

  

ZESTAW PODRĘCZNIKÓW

ROK SZKOLNY 2015/2016 

dostępny

>> TUTAJ

 

 

 


 Uroczystość  Zakończenia Roku Szkolnego

2014/15

 

26 czerwca 2013 r. Uczniowie, rodzice, nauczyciele, zaproszeni goście i pracownicy szkoły wzięli udział w Uroczystości zakończenia roku szkolnego 2013/14.  Podczas spotkania oglądaliśmy pięknie wykonanie części artystycznej przygotowanej przez uczniów, gratulowaliśmy sukcesów i osiągnięć, wręczaliśmy nagrody i wyróżnienia. Nie zabrakło również słów uznania i wielu podziękowań za pomoc, owocną współpracę i zaangażowanie w pracę na rzecz uśmiechu i edukacji uczniów szkoły.

 

Życzymy wszystkim wspaniałych, bezpiecznych i pełnych uśmiechu wakacji!

 

Za dni kilka, o tej porze, będę witać polskie morze.

Bo najbardziej mi się marzy, żeby bawić się na plaży.

Chciałabym też dotknąć chmury i dlatego jadę w góry.

Razem z mamą, razem z tatą w górach lubię spędzać lato!

 

 

 

Bezpiecznie zawsze i wszędzie!

 

Bezpiecznie zawsze i wszędzie to coroczna impreza edukacyjna dla uczniów zsipo. Celem tegorocznego wydania było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo dzieci i młodziezy podczas legniego wypoczynku w miescie nad wodą w górach. Również uczniowie przypomnieli sobie zasady ruchu drogowego, numery ratunkowe oraz postępownie w nagłych wypadkach. Tak przygotowani mogą wyruszyć bezpiecznie na wakacje.

A. Zych - Czernek

 

 

Wspaniały występ Kwiecistych Gwiazdeczek z Ukrainy

 

Kwieciste Gwiazdeczki z Ukrainy zatańczyły po raz drugi dla uczniów ZSiPO. Swoim repertuarem, kunsztem i pięknymi strojami zachwyciły całą publiczność zebraną w hali przy Szkole Podstawowej Nr 14 w Lubinie. Dziękujemy za niezapomniane chwile.

 

 

 

III Paraolimpiada Zagłębia Miedziowego Lubin 2015Motto:

„Najważniejszą rzeczą w igrzyskach olimpijskich jest nie zwyciężać,
 ale wziąć w nich udział, podobnie jak w życiu nie jest ważne triumfować,
ale zmagać się z organizmem.”

Dnia 11 czerwca 2015 r. odbyła się III Paraolimpiada Zagłębia Miedziowego LUBIN 2015 w ramach Dni Godności Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem imprezy było ZSIPO w Lubinie oraz Lubiński Klub Olimpijczyka, Współorganizatorem – RCS w Lubinie. Celem zawodów było propagowanie dyscyplin lekkoatletycznych oraz udział w ceremoniale olimpijskim.

W paraolimpiadzie wzięli udział uczniowie z placówek szkolnictwa specjalnego z: Legnicy, Bolesławca, Szklar Górnych i Lubina oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Lubina i Ścinawy – w sumie było dziewięć reprezentacji, które rywalizowały ze sobą o miejsca na podium. Paraolimpiada rozpoczęła się biegiem równości wszystkich zawodników, którzy walczyli w sześciu konkurencjach z podziałem na kategorię dziewcząt i chłopców. Paraolimpiada zakończyła się uroczystym wręczaniem medali, nagród i pamiątkowych pucharów.

Organizatorzy:

Katarzyna Jania i Katarzyna Pietruszko

- nauczyciele wychowania fizycznego 

 

 

 

„Uśmiech dziecka na Dzień Dziecka”

   

          „Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka” pod takim hasłem odbyła się 10 czerwca  2015 r. wyjazdowa impreza uczniów ZSiPO – podopiecznych Stowarzyszenia do Osady Danieli w kolonii Jaroszówka koło Zamienic z okazji Dnia Dziecka. Organizatorem imprezy było „A Tacy Sami” Stowarzyszenie przy Zespole Szkół  i Placówek Oświatowych w Lubinie przy współpracy ZSiPO, Koła TPD i firmy PeBeKa. W tym wymarzonym miejscu uczniowie spędzili wspaniałe chwile wśród przyrody i zwierząt korzystając z różnorodnych atrakcji takich jak: zabawy i gry integracyjne na powitani, słodki poczęstunek następnie odbyły się  zajęcia sportowo – rekreacyjne, pieczenie kiełbasek na ognisku, jazda TUK - TUKIEM po terenie Osady Danieli, karmienie zwierząt na wybiegu, dyskoteka. Na koniec imprezy nastąpiło oficjalne podsumowanie, wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy, słodycze, a każda klasa nagrody za uczestnictwo w rozgrywkach sportowo – rekreacyjnych. Na realizację tej wspaniałej imprezy Stowarzyszenie „A Tacy Sami” otrzymało dotację z Gminy Miejskiej Lubin.  

Więcej informacji w mediach:

=> LUBINEXTRA

 

 

 „UŚMIECH DZIECKA NA DZIEŃ DZIECKA”

  

Dnia 10 czerwca 2015 r. odbędzie się niespodziankowy wyjazd uczniów ZSiPO – podopiecznych Stowarzyszenia do kolonii Jaroszówki koło Zamienic. Impreza w plenerze ph. „UŚMIECH DZIECKA NA DZIEŃ DZIECKA” otrzymała dotację z Gminy Miejskiej Lubin. Uczestnikami będzie cała społeczność szkolna ZSiPO. Miejscem organizacji imprezy jest Ekologiczne Gospodarstwo Agroturystyczne „Osada danieli”. Jest to wymarzone miejsce na spędzenie wspaniałych chwil wśród przyrody i zwierząt oraz skorzystanie z wypoczynku w dolinie rzeki „Czarnej Wody” otoczonej lasami borów dolnośląskich. Stowarzyszenie „ A Tacy Sami” we współpracy z gospodarstwem, Zespołem Szkół i Placówek Oświatowych, Towarzystwem Przyjaciół Dzieci zapewni pełne zaplecze do przeprowadzenia zajęć rehabilitacyjnych, sportowych oraz rekreacyjnych. Poza tym nauczyciele Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie, specjaliści: rehabilitacji, gimnastyki korekcyjnej oraz kultury fizycznej przeprowadzą konkurencje sportowe z elementami współzawodnictwa, dostosowane ściśle do możliwości psychoruchowych uczniów. Zawody sportowe wpłyną na rozwój ogólnej sprawności i wydolności organizmu a także przyniosą radość i zadowolenie podopiecznym Stowarzyszenia „A Tacy Sami”. Uczniowie będą mieli również możliwość zobaczenia większej ilości gatunków zwierząt poza danielami jak: ptactwo domowe, kozy, owce, lamy, świnki wietnamki i kuce szetlandzkie oraz kangur. Niektóre z dzieci nie miały możliwości zobaczyć na żywo tych zwierząt i będzie to dla nich nie lada wydarzenie a zarazemwielozmysłowe odbieranie przez osoby niepełnosprawne bodźców zewnętrznych. Dodatkową atrakcją wyjazdu będzie ognisko i grill z pieczonymi kiełbaskami i ziemniakami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie, życzliwość i zrozumienie umożliwiające realizację tak wspaniałego Dnia Dziecka. Szczególnie gorąco Panu Prezydentowi Robertowi Raczyńskiemu, Dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych Grażynie Dąbrowskiej oraz firmie PeBeKa bez których nie byłaby możliwa realizacja tego zamierzenia.

 

 

 

 „Twoja twarz brzmi znajomo”

 

Dnia 9 czerwca odbyła się w naszej szkole impreza integracyjna  „Twoja twarz brzmi znajomo” z okazji XV Edycji Dni Godności Osób Niepełnosprawnych. Głównym celem była  wspólna zabawa  i integracja z uczniami ze Szkoły Podstawowej Nr 14 i Gimnazjum Nr 4 w Lubinie. Uczniowie i nauczyciele wspaniale naśladowali  światowe i polskie gwiazdy muzyki. Poza przygotowaniem wokalnym artyści mieli doskonale dobrane stroje i układy taneczne. Zabawa od początku koncertu rozgorzała nie tylko na scenie, ale również  wśród widowni. Na scenie wystąpili: Anna Jantar – Magdalena Mazurek,  Michael Jackson - Filip Sempik, Shazza - Aleksandra Pacura,  Piękni i młodzi  - Elżbieta Pażuch, Dawid Kwiatkowski, Natalia Sydorów, Patrycja Podlewska, Ewa Farna - Karolina Korona , Abba  - Gabriela Klimas, Monika Frankowska, Marcin Nowakowski, Mateusz Sitko , Farba - Ewa Dziedzic, Exaited - Alicja Staszak, Jakub Narusz, Ania Wyszkoni - Patrycja Borowska, Masters - Marcin Nowakowski, Piękni i młodzi - Łukasz Kłos, Adam Pażuch, Hi-Fi - Maciej Makuch, Dwa plus jeden - Grażyna Łępicka, Łukasz Nowicki, Radosław Kobyłecki, Franek Kimono - Ignacy Chojnacki, Krzysztof Krawczyk - Monika Pączkowska, Laura Tatuśko, Justyna Tomczyszyn, Wiktoria Hopej, Marcel Sarafin, Daniel Marczuk, Piękni i młodzi - Aleksandra Kowalczyk, Karolina Chużyn, Emilia Grodecka, Ariana Grande - Kornelia Frankowska, Weronika Petrus, Laura Leśnik, Hanna Banaszak - Małgorzata Solarska, PSY - Daria Wołodźko.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody za udział w koncercie.

Bardzo dziękujemy za życzliwość i wsparcie sponsorom: Pani Anieli Rodziewicz – Przewodniczącej Koła TPD, Radzie Rodziców, Pani Renacie Krupa z Maxim Delikatesy w Lubinie.   

 

XV Edycja Dni Godności Osób Niepełnosprawnych

 

W dniach 09.06.2015r. do 11.06.2015r. w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie odbyła się XV Edycja Dni Godności Osób Niepełnosprawnych. We wtorek, 09.06.2015r. miała miejsce  interesująca impreza rekreacyjna pod hasłem "Twoja twarz brzmi znajomo". Uczniowie i nauczyciele wcielili się w postacie wielkich gwiazd muzycznych i zaprezentowali niezwykłe występy. W środę, 10.06.2015r. cała społeczność Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych wyjechała do Zamienic aby świętować najpiękniejszy Dzień Dziecka. Czwartek, 11.06.2015 r. był dniem wielkiego sportu – odbyła się wtedy bowiem III Paraolimpiada Zagłębia Miedziowego – Lubin 2015. Organizatorami Dni Godności Osób Niepełnosprawnych był tradycyjnie Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie oraz Stowarzyszenie "A Tacy Sami" działające przy szkole. Koordynatorem uroczystości była Pani Monika Frankowska - nauczycielka z ZSiPO w Lubinie. Więcej szczegółów na temat tego niezwykłego wydarzenia już niebawem.

Łukasz Nowicki


"Nadchodzi lato - letnie stroje"

 

 09.06.2015 r.uczniowie ZSiPO biorący udział w indywidualnych zajęciach rewalidacyjno- wychowawczych na terenie Ośrodka Opiekuńczo- Rehabilitacyjnego w Lubinie wraz z nauczycielami uczestniczyli w uroczystości zatytułowanej "Nadchodzi lato - letnie stroje". Głównym celem spotkania było wyzwalanie aktywności poprzez kontakt z elementami letniej odzieży, kształtowanie umiejętności segregowania  i kategoryzowania przedmiotu według określonej funkcji. Podczas zajęć nie zabrakło dobrej zabawy , dzieci z pomocą nauczycieli : poznawały wielozmysłowo elementy lata, utrwalały orientację w schemacie własnego ciała, ozdabiały letnie kapelusze,muzykowały przy dźwiękach  piosenek. Uwieńczeniem uroczystości był pokaz letniej mody w trakcie którego każdy mógł się pochwalić własnoręcznie ozdobionym nakryciem głowy. 

Anna Przygodzka, Dorota Irzyk 

 

"Z pzryrodą za pan brat"

   

03 czerwca 2015 r. odbył się Międzyklasowy Konkurs Przyrodniczy pt. „Z przyrodą za pan brat”. Uczniowie klas IV, V ,VI rywalizowali w zespołach tworząc mapę pogody dla Polski i świata, układając łańcuchy pokarmowe przedstawiające zależności pomiędzy organizmami lądowymi oraz rozpoznając pospolite drzewa naszych lasów, ich liście, kwiatostany i owoce. Zespoły wykazały się dużą wiedzą i umiejętnością współdziałania. Nikt nie skorzystał z „koła ratunkowego”, które zgodnie z regulaminem było przygotowane do każdego zadania. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwały panie: E. Jagielska, W. Sworacka i R. Żabińska.  Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz słodkie upominki.Organizatorem konkursu była pani Renata Żabińska

Wyniki konkursu:  

I miejsce– dziewczynki  z kl. IV

II miejsce – chłopcy  z kl. IV

III miejsce – klasa VI

IV miejsce – klasa V

Renata Żabińska

    

 

"Jaś i Małgosia" na XI Przeglądzie Teatrów Szkół i Placówek Specjalnych w Jaworze

 

Uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie, w składzie: Weronika Formago, Magdalena Mazurek, Bettina Godlewska, Dominka Olczyk, Martin Michalczewski, Konrad Zając, Dawid Sławski, Jakub Wesołowski, Krzysztof Jeż godnie reprezentowali Powiat Lubiński w XI Przeglądzie Teatrów Szkół i Placówek Specjalnych w Jaworze. W konkursowe szranki stanęło 11 zespołów z regionu. My prezentowaliśmy przedstawienie pacynkowe pt. "Jaś i Małgosia". Artystów przygotowywali Pani Anna Smolarek, Pani Daria Konopińska oraz Pan Łukasz Nowicki. Aktorzy doskonale się bawili oglądając także inne przedstawienia. Była to niesamowita przygoda dla wszystkich uczestników Przeglądu. Dla niektórych z nich było to pierwsze spotkanie z teatrem  w życiu. Wszystkie zespoły zostały nagrodzone, a niektórzy aktorzy otrzymali wyróżnienia przyznane przez jurorów. Z naszej szkoły otrzymali je Krzysztof Jeż oraz Jakub Wesołowski. Wszystkim, było trochę smutno, że tak szybko minął im czas w teatrze w Jaworze. Opiekunami wyjazdu byli Pani Aldona Karlak oraz Pan Łukasz Nowicki.

Łukasz Nowicki

 

 

 

Konkurs fotograficzny "Miejsca bliskie sercu"

 

Dnia 28 maja 2015r. w Bibliotece Pedagogicznej w Lubinie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Miejsca bliskie sercu”. Patronem medialnym jest ,,Gazeta Piastowska”. Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych oraz  szkół ponadgimnazjalnych z  powiatów: głogowskiego, legnickiego, lubińskiego i polkowickiego. Celem konkursu było propagowanie wśród ludzi młodych sztuki fotografowania, znajdowanie magicznych miejsc i podkreślanie charakteru naszego regionu, jak również promocja Zagłębia Miedziowego. Jedną z laureatek konkursu fotograficznego została uczennica  naszej szkoły Patrycja Okręglicka z kl. III Zasadniczej Szkoły Zawodowej, która zachwyciła jury swoją fotografią. Opiekunem konkursu była Pani Izabela Pierzchała. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. 

Izabela Pierzchała

 

Dzień Mamy

 

„Chodź serduszko moje małe,

Tobie dziś oddaję całe,

Byś na zawsze pamiętała

I podziękę moją znała.

Za to wszystko coś zrobiła

Za to żeś mnie urodziła

I że byłaś mą ostoją,

Za to żeś jest Matką moją.

Ślę życzenia a nie kwiatki

oraz miłość na Dzień Matki.”

W tak wspaniałym uroczystym dniu uczniowie zorganizowali akademię dla swoich rodziców, szczególnie mam. Każda klasa wraz z wychowawcą przygotowała nagranie z wypowiedziami na temat tych ważnych osób . Oryginalne wypowiedzi powodowały wzruszenie i salwy śmiechu. Ponadto odbyły się występy  taneczne indywidualne i grupowe. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Uroczystość  prowadzili uczniowie klasy przysposabiającej do pracy- Alicja S. i Piotr U.W organizację uroczystości zaangażowani byli następujący nauczyciele: E. Rękawiczna, I. Świątek, A. Karlak, A. Smolarek , E. Kęcik- wspaniała oprawa medialna , M. Janusz- dekoracja, R. Kobyłecki, Ł. Nowicki, I. Pierzchała,

Aldona Karlak

 

 

Zawody w Bolesławcu

 

21 maja 2015 r. reprezentacja szkoły ponownie wyruszyła szkolnym busem na zawody sportowe. Byliśmy w Bolesławcu na XVIII Regionalnych Igrzyskach Lekkoatletycznych ph. ” DZIEŃ SPRAWNOŚCI MOTORYCZNYCH ”.

Celem zawodów była integracja uczniów z placówek z całego regionu, oraz rozwijanie sprawności motorycznych i motywowanie do uprawiania sportu

w czasie wolnym. W zawodach uczestniczyli zawodnicy z Lubina, Lwówka Śląskiego, Zgorzelca i Bolesławca.

W zawodach wzięli udział : Monika Pączkowska i Marcin Kuśmira, którzy pokonywali tory przeszkód na sali gimnastycznej oraz grupa uczniów startująca w konkurencjach lekkoatletycznych na boisku szkolnym:

Marcel Serafin –  I m. w biegu na 60 m

Anna Zapaska – III m. w biegu na 60 m , III m. w skoku w dal

Urszula Figura – udział

Aleksandra Kowalczyk – udział

Mariusz Marczuk – I m. w biegu na 60 m, I m. w skoku w dal, III m.-bieg na 800 m

Karolina Korona – udział

Patrycja Borowska – III m. w biegu na 60 m

Marcin Nowakowski - I m. w biegu na 60 m, II m. w skoku w dal, IV m.-bieg na 800 m

Reprezentacja szkoły za udział w zawodach otrzymała pamiątkowy puchar ,

zawodnicy medale. Organizator zapewnił wojskową grochówkę , słodycze

i napoje. Zawody przyczyniły się do upowszechniania sportu wśród młodzieży.

                                                                      Katarzyna Jania

                                                                     Katarzyna Pietruszko

                                                                     

 

 

„Bocian – niezwykły ptak i jego świat”

  

Dnia 20 maja 2015r. nasi uczniowie wraz z wychowawcami L. Fuczek i E. Rękawiczną pojechali do  Szkoły Podstawowej w  Niedźwiedzicach. W tym dniu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny zorganizowany przez TPD oddział Legnica. Na konkurs ph. „Bocian – niezwykły ptak i jego świat” wpłynęło 548 prac plastycznych oraz 16 prac fotograficznych, wśród których nagrodzono łącznie 156 w kilku kategoriach.  Wręczenie nagród i wyróżnień nastąpiło  o godz. 12:00 w SP w Niedźwiedzicach podczas “Pikniku pod bocianim gniazdem”. Z naszej placówki aż trzy osoby otrzymały szczególne wyróżnienie: Tomasz Mendyk, Ewa Dziedzic, Roksana Sołtysiak.

Ogłoszeniu wynikom  towarzyszyły liczne atrakcje m.in. słodki poczęstunek, pokaz walk i zasad życia rycerskiego.

Nela Fuczek

 

Ela Rękawiczna

 

 

 

 

 

 

XIII Plener Plastyczny   Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej zorganizowany przez TPD

 

 

Dnia 20 maja 2015r. nasi uczniowie brali również udział w  XIII Plenerze Plastycznym Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej zorganizowany przez TPD w  Szkole Podstawowej w Niedźwiedzicach. Uczniowie otrzymali niezbędne przybory plastyczne i rozpoczęli z ogromnym zapałem szkicowanie, rysowanie, malowanie. Deszczowa pogoda pokrzyżowała nieco plany młodym artystom, ale nie przeszkodziła jednak w ukazaniu szczególnych walorów okolic Niedźwiedzic. Nasi uczniowie wykonali barwne, ciekawe prace, co doceniło jury tego pleneru; III miejsce zdobyła praca Eweliny Jebut i  Ewy Dziedzic, szczególne wyróżnienie natomiast zdobyła praca Sebastiana Piotrowskiego.

Podczas pleneru plastycznego zorganizowany był oczywiście pyszny, słodki poczęstunek.

Nela Fuczek

Ela Rękawiczna

 

X Integracyjny Bieg im. Św. Jana Pawła II w Ścinawie

 

  

Dzień 15 maja upłynął pod znakiem pięknej pogody i uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Reprezentacja ZSiPO uczestniczyła w X Integracyjnych Biegach im. Świętego Jana Pawła II w Ścinawie. Celem zawodów było uczczenie pamięci wielkiego Polaka , ŚwiętegoJana Pawła II oraz popularyzacja biegania wśród dzieci i młodzieży .To integracyjne spotkanie na sportowo wpisało się na stałe w kalendarz imprez sportowych w jakich uczestniczą nasi uczniowie –byliśmy w Ścinawie już po raz dziesiąty . Długie przygotowania poprawiające kondycję fizyczną oraz umiejętna taktyka poszczególnych zawodników przyniosła efekty.

Gratulujemy wspaniałych wyników :

Maciej Makuch - III miejsce w kat. klas III-IV szkoły podstawowej

Mateusz Pitaś - II miejsce w kat. klas V-VI szkoły podstawowej

Dawid Chwiluk - I miejsce w kat. klas V-VI szkoły podstawowej

Aleksandra Kowalczyk - III miejsce w kat. szkół gimnazjalnych

Patrycja Borowska - I miejsce w kat. szkół zawodowych

Dorota Szuper - III miejsce w kat. szkół zawodowych

Marcin Nowakowski - II miejsce w kat . szkół zawodowych

 

Katarzyna Jania, Katarzyna Pietruszko

 

 

XII Integracyjny Turniej Kręglarski "Słońce dla wszystkich"

      

 Dnia 15 maja uczniowie klas I-III przysposabiającej do pracy i III D uczestniczyli w turnieju gry w kręgle. Rozgrywki były zorganizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci . Uroczystość prowadziła i zorganizowała Pani Elżbieta Michalak - przyjaciel naszej placówki. We wspaniałej atmosferze i z zachowaniem zasad fair play nasi uczniowie zajęli I miejsce. Otrzymali piłki, słodycze i wspaniały puchar. Gratulujemy i dziękujemy organizatorom za umożliwienie udziału w rozgrywkach.

Aldona Karlak

 

 

"MISTRZ KLAWIATURY" klas IV, V i VI

 

14 maja 2015 r. uczniowie klas IV, V i VI wzięli udział w multimedialnym konkursie komputerowym ph. "MISTRZ KLAWIATURY". Głównym celem rywalizacji było usprawnienie umiejętności posługiwania się klawiaturą komputera. Uczniowie mieli okazję wykazać się zarówno wiedzą teoretyczną, jak i w praktyce sprawdzić tempo oraz poprawność wprowadzania różnego rodzaju znaków poprzez klawiaturę komputera. Rozwiązywali zadania w oparciu o treść prezentacji multimedialnej wyświetlanej podczas konkursu, za pośrednictwem standardowych edytorów tekstu oraz aplikacji on-line. Pod czujnym okiem szanownego JURY pani wicedyrektor Iwony Dyjur oraz pani Leonardy Fuczek z pomocą arkusza programu EXCEL podliczono punkty i wyłoniono zwycięzców:

I MIEJSCE - DAWID CHWILUK

II MIEJSCE - MATEUSZ PITAŚ

III MIEJSCE - URSZULA FIGURA

IV MIEJCE - ELŻBIETA PAŻUCH.

Dumnym laureatom przyznano dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Drobne upominki dostali również wszyscy uczestnicy konkursu, którzy z wielkim zapałem i wytrwałością walczyli o jak najlepsze wyniki.

organizator - Anna Smolarek

 

 

 

 

 

Regionalny Turniej BOCCI "SPORT DLA KAŻDEGO"

 

Z okazji Dni Godności Osób Niepełnosprawnych dnia 08 maja  2015 roku w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 odbył się po raz trzeci Regionalny Turniej Bocci ph. ,,SPORT DLA KAŻDEGO". Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie "A Tacy Sami" przy współpracy Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie. Turniej rozegrał się pod honorowym patronatem Pana Roberta Raczyńskiego Prezydenta Miasta Lubina. Dotacja przekazana przez Gminę Miejską Lubin, oraz środki finansowe Stowarzyszenia „A Tacy Sami” i indywidualnych sponsorów umożliwiły rozgrywki tej nowatorskiej dyscypliny sportowej jaką jest BOCCIA. Gadżety dla uczestników przekazane zostały przez Powiat Lubiński i sprawiły młodzieży ogromną radość. Halę sportową udostępnił nam Zespół Szkół nr 1 za co serdecznie dziękujemy dyrektorom tej placówki. Opiekę medyczną zapewnił nam lubiński Lubmed.

W turnieju wzięło udział dziewięć drużyn m.in. z Wrocławia, Jawora, Świebodzic, Środy Śląskiej, Żórawiny, Świdnicy, Szklar Górnych  i Lubina.

Turniej przebiegał w milej i przyjaznej atmosferze. Na zakończenie zawodnicy zostali odznaczeni medalami i dyplomami oraz  nagrodami rzeczowymi. Udział w turnieju sprawił zawodnikom dużo radości i wszyscy się dobrze bawili.

 

Więcej informacji oraz wyniki rywalizacji znajdziesz  >> TUTAJ

 

Turniej przebiegał w milej i przyjaznej atmosferze. Na zakończenie zawodnicy zostali odznaczeni medalami i dyplomami oraz  nagrodami rzeczowymi. Udział w turnieju sprawił zawodnikom dużo radości i wszyscy się dobrze bawili.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie, życzliwość i zrozumienie umożliwiające realizację Regionalnego Turnieju Bocci. Szczególnie gorąco Panu Prezydentowi Robertowi Raczyńskiemu, prezes Stowarzyszenia Ewie Niedbalskiej i Dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych  Grażynie Dąbrowskiej bez których nie byłaby możliwa realizacja tego zamierzenia.

 

Media o imprezie:

=> tvregionalna.com

=> youtube.pl

=> Zagłębie Miedziowe

=> naszlubin.pl

=> elubin.pl

=> e-legnickie

 

Linki do reportaży bocci:

BOCCI 2014

BOCCI 2013

 

 

Bocci - Sport dla każdego


 

Już 8 maja br. o godzinie 10.00 ruszy kolejna edycja Regionalnego Turnieju Bocci z okazji Dni Godności Osób Niepełnosprawnych. Gospodarzem zawodów tradycyjnie będzie Stowarzyszenie "A Tacy Sami" przy współpracy Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie. Partnerami turnieju są: Gmina Miejska Lubin, Powiat Lubi}ski, Zespół Szkół nr 1 w Lubinie, Hufiec ZHP Lubin. Miejscem zawodów będzie Hala Sportowa przy ulicy Składowej w Lubinie. W szranki stanie 9 zespołów z sześciu powiatów Dolnego Śląska. Wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni za udział w turnieju. Serdecznie zapraszamy do kibicowania zawodnikom tej oryginalnej i ciekawej dyscypliny sportowej.

 

 

Nowa oferta zajęć pozalekcyjnych

„Boccia rehabilitacja oraz rekreacja”

 

Sekcja Bocci Stowarzyszenia „A Tacy Sami” powstała w 2013 roku stawiając sobie za cel upowszechnianie i organizację kultury fizycznej i sportu, rehabilitacji ruchowej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz kształtowanie i popularyzowanie sportu wśród osób z niepełnosprawnością ruchową. Cele te są realizowane z powodzeniem od chwili powstania sekcji, prowadzone są zajęcia sportowe, zawodnicy biorą udział w zawodach i turniejach czego dowodem są różnego rodzaju imprezy sportowe.

W kwietniu (od 17.04 - 26.06. 15.) ruszyła finansowana przez Gminę Miejską Lubin oferta zajęć pozalekcyjnych- sekcja Bocci. Uczestnicy zajęć uczestniczą w treningach pod kierunkiem instruktora Bocci.

Miejscem zajęć jest sala gimnastyczna oraz hol ZSIPO. BOCCIA jest dyscypliną paraolimpijską, posiada wybitne walory sportowo-rehabilitacyjne, ale jest także doskonałą grą dla pełnosprawnych - sprawdza się jako gra integracyjna. BOCCIA ma proste zasady, nie stawia graczom żadnych ograniczeń wiekowych lub sprawnościowych.

Osoby odpowiedzialne za realizację zadania są członkami Stowarzyszenia „A Tacy Sami” oraz nauczycielami pracującymi czynnie w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie, są doświadczonymi osobami w prowadzeniu społecznie różnorakich zajęć, dużych imprez sportowych, znający środowisko osób z niepełnosprawnością. Osoby prowadzące zajęcia posiadają kwalifikacje instruktora Bocci oraz są wykwalifikowanymi sędziami dyscypliny Boccia z certyfikatem sędziego wydanego przez Związek Stowarzyszeń „Polska Federacja Bocci Niepełnosprawnych”.

Więcej w mediach:

=>> Lubin.pl

=>> Lubin Extra

 

 

  

Byliśmy prawie w AFRYCE

Uczniowie klasy IV-V-VI szkoły podstawowej 7 maja 2015 r. odwiedzili wrocławskie ZOO.Egzotyczne zwierzęta wzbudziły wielkie zainteresowanie. Szczególnie podobało się uczniom AFRYKANARIUM – kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem Czarnego Lądu, rafę koralową Morza Czerwonego, hipopotamy nilowe, rekiny, płaszczki i krokodyle. Piękna, słoneczna pogoda, miła atmosfera i uśmiechy na twarzach uczniów to wszystko złożyło się na udaną wyprawę, z której wspomnienia zostały uwiecznione na niezapomnianych zdjęciach. Zachęcamy do ich oglądania.

Katarzyna Pietruszko

Katarzyna Jania

 

 

Z wizytą w ZOO

 

 

06 maja uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami : G. Czwaczką , I. Trzcińską, I. Świątek, A. Rodziewicz, L. Fuczek i E. Rękawiczną pojechali na całodniową wycieczkę do wrocławskiego ZOO.

Główną atrakcją tej wycieczki było oczywiście oglądanie barwnej flory i fauny w nowo wybudowanym Afrykarium. Uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem podwodnego życia, które mogli obserwować „przez szybkę”. Oczywiście nie obyło się bez odwiedzenia wybiegu żyraf, małp, niedźwiedzi, słoni, nosorożca, strusi, antylop, lwów i …hien.

Długo można by wymieniać atrakcje tej wycieczki…..Proponujemy lepsze rozwiązanie – zapraszamy do obejrzenia zdjęć, na których widać radość, ciekawość i zachwyt uczniów.

E. Rękawiczna

 

 

 

Bandaże dla Afryki


 

Uczniowie naszej szkoły wzięli aktywnie udział w zbiórce bandaży dla potrzebujących dzieci z Afryki. W sumie zebrano 136 bandaży, które zostały przeliczone, zapakowane i wysłane. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy przyłączyli się do tej akcji.

 

Aldona KarlakWierni kibice Zagłębia

 

 

Uczniowie ZSiPO w Lubinie wraz z nauczycielami wychowania fizycznego uczestniczyli w aktywnym kibicowaniu drużynom ligowym piłki ręcznej Zagłębia Lubin – reprezentacji żeńskiej i męskiej. Mecze odbywały się w weekendy w hali RCS w Lubinie. Uczniowie byli zafascynowani profesjonalną grą zawodników, co przyczyniło się do zwiększenia aktywności na zajęciach sportowych w szkole. Bardzo dziękujemy Zarządowi MKS Zagłębie Lubin za nieodpłatne przekazanie biletów.Czekamy na kolejne emocje 16 i 17 maja 2015 r. na Pucharze Polski Kobiet w Lubinie.

 

 

 

MKS Zagłębie Lubin to klub piłki ręcznej, odnoszący wiele sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej. Klub posiada dwie sekcje żeńską i męską. Obecnie występuje w nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie, mogącej pomieścić blisko 4000 kibiców. Żeński zespół od lat występuje w ścisłej czołówce krajowych rozgrywek.

 

Katarzyna Pietruszko, Katarzyna Jania

 

 

 

SZKOLNY OŚRODEK KARIERY


 

W roku szkolnym 2014/2015 w ramach kontynuacji działań projektu „Moja przyszłość” utworzony został szkolny Ośrodek Kariery. Działania podejmowane w tym roku szkolnym mają na celu określenie predyspozycji i preferencji zawodowych oraz  pomoc w zaplanowaniu dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej, oraz przygotowanie uczniów do realnej samodzielności. W działania szkoły zostały wprowadzone działania kontynuujące wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów poprzez: realizacje zadań w toku zajęć techniki, plastyki, informatyki, matematyki, j. polskiego, godzin wychowawczych, wiedzy o społeczeństwie, funkcjonowania w środowisku, terapii pedagogicznej, terapii indywidualnej psychologa,   wdrożenie projektu „Jak zostać kucharzem?”, poszerzenie zbiorów bibliotecznych w zakresie preorientacji zawodowej -  filmy, informatory, poradniki, opracowanie i wdrożenie planu Wewnętrznego Systemu Doradztwa Zawodowego, kontynuowanie działań w  Szkolnym Programie Promocji Zdrowia i Profilaktyki, organizowanie i udział w konkursach międzyszkolnych i szkolnych. Wszelkie podjęte przez nas działania mają na celu wzrost umiejętności ucznia oraz przygotowanie go do życia w społeczeństwie i dokonania właściwego wyboru zawodu.

 

ZAPRASZAMY UCZNIÓW GIMNAZJUM 
NA SPOTKANIA W GODZINACH:

 

CZWARTEK-15.30-16.00-SALA 11 - P. D.SZPOTON

PIĄTEK- 14.30-15.00- SALA 11 - P. D.SZPOTON

PONIEDZIAŁEK- 15.00-16.00 - SALA 9 - P. E. JAGIELSKA

 

 

 

 

Światowy Dzień Zdrowia


 

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia uczniowie  szkół podstawowych, gimnazjum,  przygotowali degustacje surówek na przerwach szkolnych. Uczniowie mieli możliwość spróbować świeżych owoców, warzyw, mini kanapeczek, surówek, sałatek i innych smakołyków. Chętnych do pałaszowania było wielu, a co przerwę przybywało pyszności.

Uczniowie kl. II Zasadniczej Szkoły Zawodowej przygotowali prezentację multimedialną na temat "Jak gotować, żeby nie chorować" zapraszamy do obejrzenia:

 

 

XXI Ogólnopolski Logopedyczny Konkurs Plastyczny - "Logopedyczne Ekozwierzaki"

  

30 kwietnia 2015r. rozstrzygnięto XXI Ogólnopolski Logopedyczny Konkurs Plastyczny, pt. „Logopedyczne Ekozwierzaki". Organizatorem konkursu było Przedszkole nr 211 im. Kubusia Puchatka w Warszawie z wydawnictwem KOMLOGO. Główne cele konkursu to utrwalanie prawidłowej artykulacji, rozwijanie słownictwa, a także indywidualnych zdolności twórczych, kształtowanie i promowanie postaw sprzyjających troskę o środowisko naturalne. Na konkurs nadesłano liczne prace z całej Polski. Ilustrowały zwierzątka zawierające w nazwie trudną głoskę wykonaną tylko i wyłącznie z materiałów ekologicznych, surowców wtórnych. Decyzją komisji konkursowej III miejsce zdobył uczeń Bartosz Bąblewski, a wyróżnienia Elżbieta Pażuch i Maciej Nowakowski.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! :) 

Daria Konopińska

 

Nowa oferta zajęć pozalekcyjnych

„Boccia rehabilitacja oraz rekreacja”

 

Sekcja Bocci Stowarzyszenia „A Tacy Sami” powstała w 2013 roku stawiając sobie za cel upowszechnianie i organizację kultury fizycznej i sportu, rehabilitacji ruchowej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz kształtowanie i popularyzowanie sportu wśród osób z niepełnosprawnością ruchową. Cele te są realizowane z powodzeniem od chwili powstania sekcji, prowadzone są zajęcia sportowe, zawodnicy biorą udział w zawodach i turniejach czego dowodem są różnego rodzaju imprezy sportowe.

W kwietniu (od 17.04 - 26.06. 15.) ruszyła finansowana przez Gminę Miejską Lubin oferta zajęć pozalekcyjnych- sekcja Bocci. Uczestnicy zajęć uczestniczą w treningach pod kierunkiem instruktora Bocci.

Miejscem zajęć jest sala gimnastyczna oraz hol ZSIPO. BOCCIA jest dyscypliną paraolimpijską, posiada wybitne walory sportowo-rehabilitacyjne, ale jest także doskonałą grą dla pełnosprawnych - sprawdza się jako gra integracyjna. BOCCIA ma proste zasady, nie stawia graczom żadnych ograniczeń wiekowych lub sprawnościowych.

Osoby odpowiedzialne za realizację zadania są członkami Stowarzyszenia „A Tacy Sami” oraz nauczycielami pracującymi czynnie w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie, są doświadczonymi osobami w prowadzeniu społecznie różnorakich zajęć, dużych imprez sportowych, znający środowisko osób z niepełnosprawnością. Osoby prowadzące zajęcia posiadają kwalifikacje instruktora Bocci oraz są wykwalifikowanymi sędziami dyscypliny Boccia z certyfikatem sędziego wydanego przez Związek Stowarzyszeń „Polska Federacja Bocci Niepełnosprawnych”.


Moja przyszłość- „Mistrz w zawodzie”

Jako kontynuacja projektu „Moja przyszłość” i podsumowanie wiedzy na temat zawodów odbył się konkurs międzyszkolny. Celem było zarówno dostarczenie młodzieży informacji w zakresie wiedzy o zawodach, informacji edukacyjno-zawodowej a także jej utrwalenie. Uczniowie rozwiązywali zadania teoretyczne, ale mieli też do wykonania nie lada zadania: wykonanie różnych potraw z wykorzystaniem sprzętu gospodarstwa domowego.

A były to:

1. Naleśniki z serem – z użyciem naleśnikarki

2. Hot-dogi -  z użyciem narzędzia do wykonywania hot-dogów

3. Mięso w warzywach - z użyciem kombiwaru

4. Sok owocowy - z użyciem robota wieloczynnościowego

5. Surówka jarzynowa- z użyciem robota wieloczynnościowego

Wszystkie klasy wykonały zadania bardzo dobrze i poradziły sobie znakomicie ze sprzętem gospodarstwa domowego.

Organizatorkami konkursu były nauczycielki: E. Rękawiczna, L. Fuczek, G. Czwaczka, M. Liminowicz, E. Adamik, I. Wszoła, A. Karlak.

 

 

 

 

Czas na pizzę!


 

W dniu 23.04.2015 uczniowie klasy I-II-III Specjalnej Szkoły Przysposabiającej d Pracy wzięli udział w zajęciach z zakresu preorientacji zawodowej. Uczniowie pojechali do Pizzerii „Bida - Chata” w Lubinie na ulicy Sokolej. Tam czekała na nich niespodzianka… Każdy musiał samodzielnie „skomponować” własną niepowtarzalną PIZZĘ. Uczniowie zapoznali się z procesem technologicznym przygotowania tak popularnej i ukochanej przez nas potrawy. Po upieczeniu przyszedł czas na konsumpcję własnoręcznie przygotowanego smakołyku. PIZZE były pyszne!!! Po zakończeniu posiłku przyszedł czas na rekreację na terenach wokół Pizzerii. Polecamy na przyszłość bardzo ciekawe, atrakcyjne i smaczne zajęcia. Zapraszamy do oglądania zdrowych w obiektywie „smacznych chwil”.

Elżbieta Rękawiczna

Leonarda Fuczek

 

 

 

 

Pojechali do Wałbrzycha na „U/RODZINY”


 

Pod opieką swych  wychowawców - pani Eli Rękawicznej i pani  Neli Fuczek uczniowie klas I-III Szkoły Przysposabiającej do Pracy już po raz drugi wybrali się do teatru na terenie Dolnego Śląska.

Tym razem, 21 kwietnia 2015r uczniowie obejrzeli spektakl pt. ”U/RODZINY w Teatrze Lalki i Aktora
w Wałbrzychu. Spektakl uczniom bardzo się spodobał, tym bardzie, że poruszał tematy bliskie młodym odbiorcom.  „U/RODZINY” -  scenariusz i reżyseria: Eweliny Ciszewskiej, to historia wesołej rodzinki
i śmiesznych, absurdalnych rytuałów, utrzymana w konwencji pantomimy, teatru ruchu. To muzyczna opowieść o dziecięcych emocjach, o budowaniu relacji między rodzeństwem oraz o wzajemnych oczekiwaniach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej „teatralnej podróży”!

 

Ela Rękawiczna i Nela Fuczek

 

 


„Ekologia wokół nas”

 

Dzień Ziemi na stałe wpisał się do kalendarza uroczystości szkolnych organizowanych w naszej szkole. Jest to dobra okazja do zwrócenia uwagi na sprawy związane ze stanem środowiska naturalnego i jego ochroną.

Dzień Ziemi jest  okazją, aby pomyśleć co każdy z nas może zrobić dla naszej planety, by była zdrowa, piękna i czysta. Do tych przemyśleń, refleksji i wezwań o pomoc w walce o ulepszenie naszego środowiska skłonił nas wszystkich uroczysty apel ph.:  „Ekologia wokół nas”, który odbył się dnia 20.04.2015r. dla całej społeczności szkolnej.

 

 

 

„Wiosenne przebudzenie"

 

14 kwietnia uczniowie uczestniczący w indywidualnych zajęciach rewalidacyjno- wychowawczych na terenie Ośrodka Opiekuńczo- Rehabilitacyjnego w Lubinie mieli okazję "poczuć" wiosnę podczas imprezy zatytułowanej "Wiosenne przebudzenie". Dzieci wraz ze swoimi nauczycielami wielozmysłowo poznawały: trawę; sadzonki bratków,aksamitek, prymulek;gałązki forsycji, jabłoni i wierzby. Uczniowie z pomocą swoich opiekunów wykonali kolorowe kwiaty z drucika pokrytego pluszem oraz nakleili na modele ptaków piórka. Podczas imprezy nie zabrakło pięknej muzyki i nagród w postaci słodkich ciasteczek w kształcie kwiatów.

Małgorzata Zaczyńska

 


Ciekawe spotkania warsztatowe

 

W dniu 14.04 2015 roku uczniowie różnych klas uczestniczyli w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez Pana Rafała Łęckiego, który od kilku lat przyjeżdża do naszej placówki
i urozmaica nasze zajęcia oraz pogłębia wiedzę uczniów. Nauka nie musi być nudna. Nie musi kojarzyć się z kredą, tablicą, regułami, wykresami. Nauka może być przygodą. Może być teatrem, w którym rośliny, zwierzęta, skały, a nawet woda, powietrze i dźwięki są aktorami, odkrywającymi przed nami swoje tajemnice. Dlatego tak ważne są spotkania z ciekawymi ludźmi nie tylko na lekcjach biologii, ale również podczas innych zajęć dydaktycznych. Tematy dzisiejszych spotkań były następujące:

1. „Czy wiesz co pijesz i jesz”- poszerzaliśmy wiedzę na temat składników pokarmowych, gdzie jest najwięcej witaminy C, w czym obecna jest skrobia, całość zajęć zakończono pokazowym wybuchem mącznego pyłu.

2. „Nasze gryzonie wokół nas”- tutaj mieliśmy okazję spotkać na żywo mysz domową, mysz leśną, polną, nornika, badylarkę. Oj cóż to było za spotkanieJ

 

Serdecznie dziękujemy Panu za tak interesujące spotkanie i mamy nadzieję że znów przyjedzie Pan do nas z nowymi zajęciami.

Aldona Karlak

Maria Racka - Witiak

 

 

 

 

 


Życzenia Radosnych Świąt Wielkanocnych
wypełnionych nadzieją budzącej się do życia
wiosny i wiarą w sens życia.
Pogody w sercu i radości
oraz smacznego Święconego w gronie
najbliższych osób

składa

społeczność ZSiPO

 

 

 

 

 

 

 

 

ZAPRASZAMY DO PRZECZYTANIA LISTU OD RZECZNIKA PRAW DZIECKA - PANA MARKA MICHALAKA SKIEROWANEGO DO UCZNIÓW I UCZENNIC KLAS VI

>>> LIST OD RZECZNIKA PRAW DZIECKA

 

 

 

 

"Wesoła pisanka" - konkurs plastyczny

 

 

W marcu 2015 r. odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny "Wesoła pisanka" . Głównym celem konkursu było kultywowanie tradycji związanych  ze świętami Wielkanocnymi i pogłębienie wiedzy  uczniów na temat symboliki i znaczenia pisanek w naszym kraju oraz popularyzacja rękodzieła w plastycznej twórczości dzieci i młodzieży. Konkurs był również okazją do indywidualnej działalności artystycznej uczniów oraz  rozwijania ich talentów. Uczniowie wykonali piękne pisanki przestrzenne w różnym formacie i ciekawymi technikami. Prace budziły wiele podziwu i zainteresowania. Jury oceniające pisanki miało naprawdę wiele pracy, a wybór tych najpiękniejszych nie był prosty. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowani.Organizatorem konkursu była pani Iwona Trzcińska.

 


 


 

I MIEJSCE w województwie !

 

W dniu 26 marca 2015 r. uczennica klasy IVc  Aleksandra Pacura zdobyła pierwsze miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim w Wałbrzychu. Jest to kolejne zwycięstwo Oli, gdyż w ubiegłym roku szkolnym zdobyła również czołowe miejsce . wychowawca Iwona Świątek

 

 

 

 

 

"Dawno, dawno temu..."

 

 

 

XXVI Regionalny Konkurs Recytatorski

 

 

18.03.2015 r. w naszej szkole odbył się XXVI Regionalny Konkurs Recytatorski. Tytuł tegorocznego konkursu brzmiał : "Dawno, dawno temu...".

Ponad 30 uczestników, podzielonych na siedem kategorii, z dwunastu placówek szkolnictwa specjalnego i integracyjnego recytowało wiersze o tematyce związanej z hasłem przewodnim konkursu. Konkurs uroczyście otworzyła Pani Grażyna Dąbrowska - dyrektor ZSiPO w Lubinie. Sponsorami nagród było Stowarzyszenie "A Tacy Sami", Rada Rodziców ZSiPO w Lubinie, a także CK "Muza" w Lubinie. Wszystkim uczestnikom i widzom, licznie zgromadzonym szczególnie przypadł do gustu "Taniec Jaskiniowców" oraz " Czekoladowy Taniec", wykonane przez uczniów ZSiPO.

Łukasz Nowicki


 


 

Konkurs matematyczny Pangea

 

 

 

Dnia 03 marca 2015r. o godzinie 8:50 w sali 107 odbyły się szkolne eliminacje Międzynarodowego konkursu matematycznego Pangea w kategorii klas IV – VI szkoły podstawowej. Konkurs oficjalnie otworzyła pani wicedyrektor Iwona Dyjur. Uczestnicy mieli do rozwiązania 15 zadań w ciągu 45 minut, maksymalnie mogli uzyskać 60 punktów. Nasi uczniowie zdobyli: Urszula Figura 45pkt , Mateusz Pitaś – 39pkt, Dawid Chwiluk 37pkt. Uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka matematyki Maria Racka – Witiak. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie. Gratulujemy uzyskanych wyników.

 

Maria Racka- Witiak

 

 

XXI sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

 

 

 

 

01 czerwca 2015 r. odbędzie się XXI Posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży. Zanim uczestnicy i uczestniczki projektu zasiądą w ławach poselskich, wykonają zadanie rekrutacyjne, którego temat brzmi:” Miejsca młodych – jakiej przestrzeni publicznej potrzebuje młodzież”. Celem tegorocznej edycji SDiM jest zaangażowanie uczniów i uczennic w działania na rzecz swojego najbliższego otoczenia, nauka postaw obywatelskich oraz współodpowiedzialności za przestrzeń publiczną i promowanie aktywnej postawy względem społeczności lokalnej. Do projektu mogą zgłosić się dwuosobowe zespoły uczniów i uczennic wszystkich klas gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. Sejm Dzieci i Młodzieży jest projektem Kancelarii i Sejmu RP organizowanym we współpracy z Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

 

więcej informacji znajdziesz tutaj

 

 

Turniej Tenisa Stołowego

 

Dnia 27 lutego 2015 r. / piątek / odbył się  Turniej Tenisa Stołowego klas IV-V-VI szkoły podstawowej ph. „Jestem mistrzem”.  Poprzedzony był wieloma treningami na zajęciach wychowania fizycznego oraz w czasie wolnym. Turniej wzbudził wiele emocji. Rywalizacja odbywała się w dwóch grupach przy sędziowaniu pomocniczym  zaproszonych rodziców. Po meczach pełnych niespodzianek to dziewczęta okazały się lepiej skoncentrowane niż chłopcy. Najlepsi zawodnicy otrzymali medale, dyplomy i nagrody rzeczowe, dla pozostałych uczestników słodycze były nagrodą pocieszenia. Gratulujemy zwycięzcom turnieju.

I miejsce – Urszula Figura

II miejsce – Natalia Sydorów

III miejsce – Elżbieta Pażuch

Turniej przygotowała : n-l Katarzyna Pietruszko

 


Sprawozdanie z przebiegu szkolnego konkursu matematycznego

ph.: „MATEMATYKĘ MOŻNA POLUBIĆ”

 

Dnia 19.02.2015r. uczniowie klasy I, II i  III gimnazjum wzięli udział w szkolnym konkursie matematycznym. Konkurs przebiegł zgodnie z regulaminem. Uczniowie pracowali wytrwale, rozwiązywali zadania dotyczące obliczeń w różnych sytuacjach praktycznych. Przygotowano 15 zadań (5 zestawów po 3 zadania) w tym 10 otwartych (z luką oraz  krótkiej i rozszerzonej odpowiedzi) i 5 zamkniętych – wielokrotnego wyboru. Zadania  opatrzone były w rysunki i ciekawe treści. Na ich rozwiązanie przeznaczono 45 minut. Maksymalnie można było zdobyć 29 pkt. Komisja Konkursowa w składzie:

p.Iwona Dyjur – wicedyrektor szkoły, p. Ewa Jagielska – pedagog szkoły - dokonała oceny prac uczniów i wyłoniła zwycięzców:

- I miejsce zajęli uczniowie z klasy II gimnazjum zdobywając 27pkt na 29pkt możliwych

- II miejsce -  uczniowie z klasy III gimnazjum – 24pkt/29pkt

- III miejsce  - uczniowie z klasy I gimnazjum – 19,5pkt/29pkt

Pani Iwona Dyjur – wicedyrektor szkoły gratulowała wiedzy i umiejętności matematycznych wszystkim uczestnikom konkursu, wręczyła  dyplomy i słodkie upominki.

Gratulujemy zwycięzcom, wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy sukcesów w dalszej karierze uczniowskiej. Konkurs przygotowała i prowadziła Maria Racka-Witiak – nauczyciel matematyki.

 

Uczymy się ratować życie!

 

W dniach 12 i 17 lutego 2015r odbyło się bardzo ciekawe i niezwykle przydatne szkolenie dla uczniów klas pierwszych dwóch szkół ponadgimnazjalnych Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie.

Szkolenie uczniów w formie warsztatów dotyczyło pierwszej pomocy przedmedycznej. Jest to realizacja projektu pt. „Uczymy ratować  życie – pierwsza pomoc przedmedyczna finansowanego przez Starostwo Powiatowe w Lubinie. Warsztaty w naszej szkole zorganizowało MCKK w Lubinie, a przeprowadziła je pani Jadwiga Lupa  - ratownik medyczny.

Warsztaty te okazały się bardzo ciekawe i ważnej w skutecznej i atrakcyjnej  edukacji dla bezpieczeństwa. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem uczyli się prawidłowo wzywać pomoc medyczną, udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej oraz obsługiwać urządzenie AED czyli Automatyczny defibrylator zewnętrzny.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć dokumentujących atrakcyjną formę tych zajęć.

Elżbieta Rękawiczna

 

 

 

 

 

"Miłość rośnie wokół nas..."

 

13 lutego, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Walentego. Uczniowie z wielkim entuzjazmem zaangażowali się w przygotowanie ślicznych walentynkowych kartek z życzeniami i wierszykami. Większość prac można było podziwiać na szkolnej wystawie, elektroniczne wersje kartek wykonanych przez członków szkolnego koła komputerowego są dostępne w galerii zdjęć na naszej stronie internetowej. Tego dnia wysłuchaliśmy nie tylko tematycznej audycji radiowej przygotowanej przez uczniów naszej szkoły, ale także walentynkowych wyznań przekazywanych przez szkolną radiolę. Z pewnością tego dnia, udzielił nam się romantyczny nastrój i serce każdego z nas chociaż przez chwilę zabiło troszkę mocniej.

SU

Maria Racka-Witiak

Edyta Kret

Daria Konopińska

Anna Smolarek

Szkolna dyskoteka walentynkowa

 

W czwartek, dnia 12 lutego 2015 r. odbyła się szkolna dyskoteka walentynkowa, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Impreza ta, była już od dłuższego czasu niezwykle oczekiwana przez młodzież spragnioną zabawy i tańca.  Jej organizatorem był Samorząd Uczniowski. Na dyskotekę przybyli uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej, I –III gimnazjum i I – III szkoły zawodowej. Zabawa rozpoczęła się o godz. 16.00. Przy rytmach dobrej muzyki nasi uczniowie bawili się wspaniale. Tańcom towarzyszyły liczne zabawy i konkursy, które przygotowała pani Dorota Irzyk. Dyskoteka zakończyła się o godz. 19.00. Opiekę nad uczestnikami sprawowały: pani Edyta Kret i pani Maria Racka - Witiak

 

 

 

 

 

Akcja ekologiczna

 

 

 

Samorząd Uczniowski w naszej szkole przyłączył się do II edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej pod hasłem „ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY – ODBIERZ NOWY APARAT FOTOGRAFICZNY". W ramach akcji uczniowie zebrali zużyte lub uszkodzone telefony , które zostały przekazane do profesjonalnego recyklingu. Paczkę z telefonami odebrała firma Ekophone, która zorganizowała tę akcję. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w akcji.

 

E.Kret, M.Racka-Witiak, A. Smolarek

 

 

Nieobozowa Akcja Zimowa „Zima lubi dzieci”

 

Przez pierwszy tydzień ferii zuchy i harcerze mieli możliwość spędzić atrakcyjnie czas podczas zorganizowanej przez KH Lubin akcji zimowej. Młodzież uczestniczyła w szerokiej gamie zajęć umożliwiającej bezpieczny i zdrowy wypoczynek. Były to miedzy innymi: zajęcia sportowe, kulinarne, musztra, wyjście do kręgielni, na basen i do kina. Organizacja zajęć jest możliwa była dzięki życzliwości Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie, poprzez umożliwienie zajęć na terenie szkoły. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Lubinie, a całość finansowała Komenda Hufca w Lubinie. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wsparcie.

 

 

 


FERIE ZIMOWE

19.01 - 30.01 2015 r.

 

Życzymy wszystkim uczniom i rodzicom bezpiecznych i radośnie spędzonych ferii zimowych.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej przygotowanej przez członków i gości KOŁA MULTIMEDIALNEGO.

 


>>>PREZENTACJA "BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE"

 

ORAZ

PRZECZYTANIA LISTU OD RZECZNIKA PRAW DZIECKA - MARKA MICHALAKA

NAPISANEGO DO WSZYSTKICH UCZNIÓW Z OKAZJI FERII ZIMOWYCH

>>> LIST OD RZECZNIKA PRAW DZIECKA

 

 

 

 

Idelane miejsce do nauki!

 

Jeśli ucząc się w domu szybko męczysz się lub nudzisz...koniecznie popraw swoje miejsce do nauki. Podpowiedzi jak dokonać zmian znajdziesz na prezentacji udostępnionej w naszej galerii lub pliku który możesz pobrać poprzez poniższe linki:

==> prezentacja

==> dokument pdf

Anna Smolarek

 

 

 

„Zimo baw się z nami!” –bal karnawałowy 2015

 

W dniu 14 stycznia 2015 r. dla całej społeczności szkolnej odbył się bal karnawałowy pod hasłem.:

„ZIMO BAW SIĘ Z NAMI!".

W Nowym 2015 Roku pani Zima zabrała wszystkich uczniów do krainy lodu, śniegu i bezpiecznych zabaw zimowych. Wspaniale przebrani uczniowie razem tańczyli przy ulubionych utworach muzycznych oraz brali udział w zabawach i konkursach związanych z bezpiecznym korzystaniem z zimowych przyjemności. Wybrano również króla – Jakub Narusz i królową balu – Magdalenę Mazurek. Podczas imprezy panowała atmosfera pełna pozytywnych emocji, dobrej zabawy i dziecięcych uśmiechów od ucha do ucha. Impreza odbyła się dzięki wsparciu i zaangażowaniu nauczycieli z naszej szkoły: p. D. Irzyk, p. E. Jagielskiej, p. M. Janusza,  p. M. Kamionce, D. Konopińskiej, p. R. Kobyłeckiego, p. Ł. Nowickiego, p. A. Przygodzkiej, p. A. Smolarek, p. M. Solarskiej, p. D. Szpoton, p. I. Trzcińskiej.

 

Na gorące zaproszenie „A Tacy Sami” Stowarzyszenia działającego na rzecz naszych uczniów przybył do nas wyjątkowy gość – KRECIK. Maskotka Stowarzyszenia Sympatyków Zagłębia Lubin „ZAGŁĘBIE FANATYKÓW”, które sfinansowało słodkie noworoczne upominki dla wszystkich klas, sprawiła uczniom fantastyczną niespodziankę.

Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie!

 

Paczka zabezpieczona hasłem ze wszystkimi zdjęciami z uroczystości do pobrania >>>TUTAJ

(hasło do pliku można odczytać na tablicy w holu głównym - INFORMACJE RÓŻNE
lub uzyskać od administratora strony - kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. )

koordynator imprezy

Anna Smolarek

 

 

 

 

Orszak Trzech Króli

 

 

 

6 stycznia Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Lubina już po raz trzeci. Barwny pochód wzbudzał ogromne zainteresowanie przechodniów. Nieodzownym elementem każdego Orszaku jest wspólne, głośne, radosne kolędowanie tysięcy ludzi, którzy idą za Trzema Królami ubranymi w piękne, barwne stroje oraz ich rycerzami. Uczniowie naszej szkoły wraz z rodzinami brali udział w Orszaku i z wielką radością kolędowali .

 

Edyta Kret

 

 

II Harcerski Przegląd Kolęd

 

21 grudnia w sali Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego odbył się Przegląd Kolęd. Już po raz drugi nasza drużyna popisała się umiejętnościami wokalnymi zajmując pierwsze miejsce. Otrzymaliśmy puchar, dyplom oraz wspaniałe nagrody: koszulki, czapeczki, smycze i długopisy. Z tak wspaniałym wynikiem, pełni radości udaliśmy się na Mszę Świętą, podczas której zostało przekazane Światełko Betlejemskie. Instruktorzy uczestniczyli również po Mszy Świętej w uroczystej wigilii hufcowej, składając sobie nastrojowe świąteczne życzenia.

 

Aldona Karlak

 

 

 

Niech radość i pokój

Świąt Bożego Narodzenia

towarzyszy wszystkim

przez cały Nowy Rok.

Życzymy, aby był to Rok

szczęśliwy, bogaty w osobiste doznania,

spełnił marzenia i dążenia

oraz by przyniósł wiele satysfakcji
z własnych dokonań

społeczność ZSiPO

 


 

Szkolna Wigilia

 

Dnia 18 grudnia o godz.10.00 w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne. Celem spotkania było wspólne przeżywanie i przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.

Swoją obecnością zaszczycili nas : Ksiądz dr Jarosław Kowalczyk- Dyrektor Wydziału Katechetycznego Diecezji Legnickiej,  Ksiądz Prałat Wiesław Migdał, Ksiądz Kanonik Krzysztof Krzyżanowski, Ksiądz Bogdan Repeła Proboszcz Parafii Prawosławnej p.w. Świętej Trójcy, Pani Danuta Wantuła Dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych, Pani Jadwiga Musiał- Przewodnicząca Rady Powiatu, Pani Agnieszka Kubica-Radek- Dyrektor do spraw organizacji przedsiębiorstwa budowy kopalń PEBEKA SA.
Uczniowie na tą uroczystość przygotowali piękny program artystyczny, wspólnie śpiewaliśmy kolędy. W ten szczególny dzień udzieliła się wszystkim świateczna atmosfera i nastrój oczekiwania na narodzenie Pana Jezusa.

 

Edyta Kret
Małgorzata Adamczyk-Kuliś

 

 

Przegląd Kolęd w Środzie Śląskiej

 

 

 

11 grudnia uczniowie naszej placówki zaprezentowali przygotowane kolędy i pastorałki w Średzkim Domu Kultury podczas Przeglądu Kolęd. Umiejętnościami wokalnymi wymieniali się uczniowie przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjum z placówek specjalnych i ośrodków szkolno-wychowawczych. Nasi uczniowie zaśpiewali „Kolędę na dzwonkach” i „Wśród nocnej ciszy”. W przeglądzie uczestniczymy już po raz drugi i występy zawsze są nagradzane gromkimi brawami. Uczniów przygotowali pani Aldona Karlak i pan Radosław Kobyłecki.

 

Aldona Karlak

 

 

Piłka siatkowa na siedząco

 

W dniu 10.12.2014 uczniowie klas gimnazjalnych i szkoły podstawowej uczestniczyli w turnieju piłki siatkowej na siedząco w ramach realizacji projektu „Wszyscy Gramy w Siatę II”. Piłka siatkowa na siedząco jest to dyscyplina sportu, w której osoby niepełnosprawne jak i pełnosprawne mają równe szanse i grają jak równy z równym. Turniej był zorganizowany przez Stowarzyszenie Piłki Siatkowej na Siedząco. Mimo, iż uczniowie poznawali tę dyscyplinę w ciągu zaledwie dwóch tygodni to zajęli w turnieju bardzo dobre lokaty . Szkoła podstawowa zdobyła II miejsce a gimnazjum III. Opiekunem drużyn był Radosław Kobyłecki.

 

Aldona Karlak

 

 

 

 

 

 

Nutki kolędy zapisane na Bożonarodzeniowej Kartce Życzliwości…

 

Już po raz VII odbył się w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie Koncert Kolęd i Pastorałek (organizator A. Zych-Czernek, D. Irzyk),  połączony z Podsumowaniem XII edycji konkursu plastycznego na świąteczną "Kartkę życzliwości" organizowanego przez PeBeKa Lubin.

Zarówno udział w konkursie na kartkę bożonarodzeniową jak i udział w Koncercie Kolęd i Pastorałek jest dla naszych uczniów wielkim wydarzeniem, podczas którego mogą oni prezentować swoją twórczość,  pielęgnują piękne tradycje bożonarodzeniowe, pokonują własne słabości, wprowadzają nas w nastrój magii Świąt Bożego Narodzenia.

W tym roku 12 klas oraz wolontariusz IILO w Lubinie Krystian Kania wyśpiewali i odegrali bożonarodzeniowe kolędy i pastorałki/ Świąteczne życzenia popłyną do najbliższych na kartce Anety Adolph- laureatki Kartki życzliwości (klasaII –III Szkoła Przysposobiająca do Pracy). Wyróżniono również prace Anny Zapalskiej- Szkoła Podstawowa, Daniela Oty – III b Szkoła Podstawowa, Krystiana Arendarskiego-III  D Gimnazjum.

Były też odwiedziny Św. Mikołaja. Zarówno laureaci konkursu plastycznego (nagrody ufundowało PeBeKa Lubin)  jak i Koncertu Kolęd (fundatorami nagród organizatorki koncertu) otrzymali prezenciki, a widzowie-goście słodycze (TPD przy ZSiPO Lubin).

Dziękujemy wszystkim za wprowadzenie nastroju magii Świąt Bożego Narodzenia

do naszych serc.

Agnieszka Zych-Czernek

 

 

Sprawozdanie z akcji

"GÓRA GROSZA"

 

W dniach od 22.11 do 12.12.2014r została przeprowadzona już po raz kolejny akcja „Góra Grosza”. Organizatorem tej akcji jest Towarzystwo „Nasz Dom” pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Celem akcji jest m.in. zebranie funduszy na pomoc dla Domów Dziecka. W naszym szkole akcję „Góra Grosza” zorganizował oraz przeprowadził Samorząd Uczniowski. Pani Anna Smolarek przez radiolę szkolną przybliżyła cele i zadania tej akcji. Następnie uczniowie przygotowali gazetkę tematyczną, na której można było zapoznać się z regulaminem akcji „Góra Grosza”
Monety zbierane były do szklanych pojemników, które zachwycały wszystkich swoim oryginalnym wyglądem. Po zakończeniu akcji uczniowie SU wraz z p. Marią Racką podliczyli uzbierane pieniądze z uwzględnieniem ilości monet o poszczególnych nominałach.. Była to trudna i żmudna praca, ale sprawiła uczniom wiele zadowolenia i satysfakcji. W akcji „Góra Grosza” uczestniczyły wszystkie klasy naszej szkoły. Ogółem zebrano 8104 monet o łącznej wartości 203,65 zł.. Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi za udział i ogromne zaangażowanie w akcję „Góra Grosza”

Maria Racka-Witiak

 

 

 

Barbórkowy Turniej Bocii z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

 

W dniu 09 grudnia  w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie został zorganizowany Barbórkowy Turniej Bocii z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. W turnieju wzięły udział reprezentacje Warsztatów Terapii Zajęciowej "Przytulisko", Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie, Stowarzyszenia "A Tacy Sami" oraz  Warsztatów Terapii Zajęciowej "Kameleon". Otwarcia Turnieju dokonała Pani Grażyna Dąbrowska Dyrektor ZSiPO w Lubinie. Nagrody ufundowali: KGHM Polska Miedź, Komenda Hufca ZHP w Lubinie. Poczęstunek dla uczestników przygotowało Stowarzyszenie "A Tacy Sami".

 

Miejsca zdobyli:

 

 

I - Stowarzyszenie "A Tacy Sami",

 

II - Warsztaty Terapii Zajęciowej "Przytulisko",

 

III - Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie,

 

IV - Warsztaty Terapii Zajęciowej "Przytulisko",

 

 

Koordynatorem imprezy był Pan Radosław Kobyłecki.

 

Dziękujemy wszystkim partnerom i organizatorom za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy.

Łukasz Nowicki

 

 

Odwiedziny Świętego Mikołaja :)

 

5 grudnia 2014 r. wszystkich uczniów naszej szkoły odwiedził długo oczekiwany gość. Święty Mikołaj z pomocą "elfów" z "A Tacy Sami" Stowarzyszenia przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie oraz panią dyrektor Grażyną Dąbrowską rozdali upominki wszystkim grzecznym dzieciom. Uczniowie z tej okazji pięknie deklamowali wierszyki oraz śpiewali świąteczne piosenki. Był to dzień pełen dziecięcych uśmiechów w duchu świątecznej atmosfery.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mali górnicy z wizytą w PeBeKa w Lubinie

 

Z okazji Barbórki'2014 reprezentacja naszej szkoły odwiedziła Zarząd PeBeKa w Lubinie, aby przekazać najlepsze życzenia dla całej górniczej załogi. Radosne uśmiechy gościły ma twarzach gospodarzy w trakcie krótkiego występu z wierszem i tradycyjnymi górniczymi piosenkami. Pani Dyrektor Grażyna Dąbrowska złożyła serdeczne życzenia z okazji Święta Górników, a uczniowie przekazali piękny obraz olejny przedstawiający zimowy krajobraz. Na koniec młodzi artyści otrzymali cukierki w  nagrodę za występ.
Wszystkim górnikom z tej okazji życzymy jeszcze raz Szczęść Boże!

 


 

 

 

Nietypowa lekcja w świetlicy

 

04 grudnia z okazji Święta Górników w świetlicy szkolnej zorganizowana została lekcja dotycząca górniczych tradycji. W rolę górnika-bajarza wcielił się Pan Łukasz Nowicki. Uczniowie mogli posłuchać górniczych pieśni i wierszy w wykonaniu klasy II-III SPL oraz legend związanych z górniczymi zwyczajami i symbolami. Każdy mógł zadawać pytania i obejrzeć galowy mundur górnika. Uczniowie odwdzięczyli się piosenkami i wierszami, które kojarzyły im się z górnictwem. Na koniec wykonano pamiątkowe zdjęcia.

Łukasz Nowicki

 

 

 

 

II Otwarty Turniej Halowej Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych w Polkowicach

 

W dniu 03 grudnia 2014r. chłopcy z Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Gimnazjum uczestniczyli w II Otwartym Turnieju Halowej Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych w Polkowicach, organizowanym przez Stowarzyszenie Skorpion Polkowice. Drużyna ZSiPO w składzie: Mateusz Ostapowicz, Krystian Worobiej, Mateusz Sławski, Mariusz Marczuk, Kacper Kita, Marcin Nowakowski, Mateusz Sitko oraz Dawid Jóźwiak zajęła I miejsce i otrzymała puchar oraz nagrody. Najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju został wybrany nasz uczeń Mariusz Marczuk, który zdobył najwięcej bramek. Opiekunem naszej drużyny była Pani Alicja Augustyniak. Serdecznie gratulujemy!!

 

 

 

Mikołaj i jego pomocnicy!

 

W tym roku kolejny raz odwiedził nas Mikołaj wraz z  pomocnikami - były to piękne Śnieżynki i Reniferki ( uczniowie z ZS Nr 2 wraz z ich opiekunem panią Radką). Mikołaj rozdał dzieciom bogate prezenty. Dzieci również obdarowały Gości pracami plastycznymi własnoręcznie wykonanymi przez siebie. Podczas warsztatów plastycznych uczniowie wraz ze Śnieżynkami wykonali czapki mikołajkowe. Na  koniec wszyscy  zatańczyli w kole i zaśpiewali piękne kolędy.

Iwona Świątek

 

 

 

XI Ogólnopolskie Mistrzostwa w Kręglarstwie

"SPRAWNI- RAZEM"  Lubin 2014


W dniach 27-28-29 listopada 2014 r. w Lubinie odbyły się już po raz szósty XI Ogólnopolskie Mistrzostwa w Kręglarstwie „SPRAWNI – RAZEM" Lubin 2014. Organizatorem mistrzostw był Związek Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni –Razem” w Warszawie. Współorganizatorami byli :

Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie oraz Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie

Patronat honorowy nad imprezą sprawowali : Pan Adam Myrda - Starosta Lubiński,  Pan Robert Raczyński - Prezydent Miasta Lubina, Pan Zenon Jaszczur - Prezes Związku Stowarzyszeń Sportowych „SPRAWNI – RAZEM”, Pan Franciszek Hawrysz - Prezes Lubińskiego Klubu Olimpijczyka Głównym sponsorem Mistrzostw był Związek Stowarzyszeń Sportowych „SPRAWNI – RAZEM” w Warszawie.

 

WSPARCIA RZECZOWEGO UDZIELILI: samorządowcy / Starosta Lubiński, Prezydent Miasta Lubina, stowarzyszenia i prywatni sponsorzy.

 

Zawody odbyły się  w Kręgielni RCS w Lubinie ul. Odrodzenia 28 b. Uczestnicy Mistrzostw byli zakwaterowani w dniach 27 -29 listopada 2014 r. w Hotelu  BARON w Lubinie.

 

W mistrzostwach uczestniczyło10 reprezentanci  poszczególnych województw  z całej Polski:  z kujawsko pomorskiego - Grudziądz ,z pomorskiego – Słupsk , z wielkopolskiego –Piła ,ze świętokrzyskiego – Kielce , z zachodniopomorskiego – Pyrzyce ,z mazowieckiego -Płock, ze  śląskiego –Skoczów, z mazursko-warmińskiego -Elbląg, z małopolskiego –Kraków. Nasze województwo dolnośląskie będzie reprezentować drużyna  Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie jako mistrzowie Dolnego Śląska  po eliminacjach wojewódzkich.

DZIĘKUJEMY za wsparcie i  kibicowanie  naszej  drużynie.

JESTEŚMY WICEMISTRZAMI POLSKI W KRĘGLARSTWIE KLASYCZNYM.

>>wyniki rywalizacji

 

Katarzyna Jania

Katarzyna Pietruszko

 

Happening z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia pod hasłem "Jestem mądry - nie palę"


 

 


28 listopada podczas przerw lekcyjnych młodzież poszerzała i utrwalała swoją wiedzę na temat szkodliwości palenia nikotyny. Były quizy, pytania, zabawy, przeciąganie liny. Tworzenie haseł antynikotynowych wzbudziło dużo entuzjazmu i śmiechu. Hol był udekorowany plakatami wykonanymi przez uczniów szkoły zawodowej i gimnazjum. Uczniowie oglądnęli również krótki film negujący nikotynizm. Aby obrzydzić palenie papierosów uczniowie klas gimnazjalnych przedstawili krótką scenkę pantomimiczną ze zdrowym akcentem - „Zamiast palić zjedz jabłuszko”- i rozdawali smaczne jabłka. Happening przygotowali: E. Jagielska, D. Szpoton, A. Karlak, A. Smolarek i R. Kobyłecki

 

A. Karlak

 

Szkolna Dyskoteka Andrzejkowa

 

Andrzejki to dobry czas na zabawę. Dnia 25 listopada 2014r. odbyła się szkolna dyskoteka andrzejkowa przygotowana przez Samorząd Uczniowski. Impreza rozpoczęła się o godz. 16:00 a zakończyła o 19:00. To było magiczne popołudnie. Uczniowie klas IV – VI SP, I-III Gimnazjum i I-III ZSZ tańczyli w rytm największych przebojów. Pociąg stworzony z wszystkich uczniów niejednokrotnie okrążał parkiet. Podczas przerw w zabawie można było powróżyć sobie przy magicznym stoliku,  poznać swoją przyszłość dzięki wspaniałym pomysłom i bujnej wyobraźni wróżbitów. Uczniowie mogli dowiedzieć się, jaka przyszłość jest im zapisana w gwiazdach. Liczni zainteresowani mogli poznać imię osoby, która darzy ich sympatią lub poznać swój przyszły zawód. Niektórym przyszłość odsłoniła wspaniałą karierę, a nawet sławę. Wróżbom towarzyszyło mnóstwo emocji i zabawy.

Opiekunami imprezy były nauczycielki: p. Maria Racka-Witiak i p Edyta Kret. O oprawę muzyczną zabawy zadbała p. Dorota Irzyk – nauczycielka muzyki.

Maria Racka-Witiak

 

 

Nasi uczniowie na II Przeglądzie Teatrów Osób Niepełnosprawnych w Ścinawie

 

 

 

W Ścinawskim Centrum Turystyki i Kultury 21 listopada br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w II Przeglądzie Teatrów Osób Niepełnosprawnych. Nasi aktorzy przedstawili bajkę pt. "Czerwony Kapturek" za pomocą pacynek. Sztuka przyjęta została gorącymi brawami, choć nasi uczniowie na początku byli pełni obaw i tremy. Przegląd ten był konkursem jednak jurorzy postanowili przyznać wszystkim teatrom równorzędne pierwsze miejsce. Na koniec wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek oraz na premierowe przedstawienie pt. "Zamieniec" w wykonaniu Teatru Integracyjnego ze Ścinawy. Opiekunami naszej grupy teatralnej byli: Pani Aldona Karlak oraz Pan Łukasz Nowicki.

 

 

Łukasz Nowicki

 

 Pierwszoklasiści naszej szkoły są  już pełnoprawnymi  uczniami!


Dnia  19.11.2014 r. odbyło się uroczyste „Pasowanie na ucznia”. To był wyjątkowy dzień! W części artystycznej, obok pierwszaków wystąpili również koledzy ze starszych klas. Pani dyrektor Grażyna Dąbrowska w obecności rodziców, kolegów, nauczycieli i zaproszonych gości uroczyście pasowała dzieci z klas pierwszych na uczniów naszej szkoły. Po złożeniu ślubowania uczniowie otrzymali dyplomy oraz upominki od dyrektora szkoły, Rady Rodziców i kolegów z klas starszych. Po tylu wrażeniach na uczniów czekała w klasach słodka niespodzianka.

Mariola Kamionka

 

 

 

 

11 listopada

 

W związku z 96 rocznicą uzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli  w uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego.

Opiekunowie SU

 

 

 

Szkolne Święto Niepodległości


W dniu 7. listopada 2014 r. w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie odbyło się szkolne Święto Niepodległości. Uczniowie wzięli udział w programie artystycznym oraz konkursach związanych z symbolami narodowymi. Głównym punktem programu był wspaniały taniec z flagami wykonany przez uczniów pod kierunkiem Pani Aldony Karlak. Każdy mógł zapoznać się historią "drogi do wolności" z prezentacji multimedialnej przygotowanej przez uczniów szkoły zawodowej z pomocą Pani Anny Smolarek. Piękne dekoracje przygotował Pan Mirosław Janusz. Dobrą zabawę podczas uroczystości zapewniły konkursy: malowanie twarzy, rysowanie godła na czas oraz taniec do melodii wojskowej. Była to bardzo ciekawa forma uczczenia kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości, co potwierdził zaproszony przedstawiciel organizacji kombatanckich Pan porucznik Wilhelm Kasperski, obecny na uroczystości. Na koniec wykonano wspólne zdjęcie w barwach narodowych oraz rozdano flagi państwowe przekazane przez starostwo powiatowe w Lubinie. Koordynatorem imprezy był Pan Radosław Kobyłecki.

Ł. Nowicki

 

 

Udział w akcji edukacyjnej: 7 listopada - Śniadanie daje moc

 

Jak co roku uczniowie kl 2-3a oraz 3b pod okiem p Anieli Rodziewicz, p Agnieszki Zych-Czernek i Anny Smolarek 7 listopada przygotowali śniadanie, ktore daje moc. W tym roku głównymi zadaniami programu były: zaangażowanie rodziców oraz propagowanie wagi spożywania zdrowego śniadania przez dzieci. Rodzice naszych uczniow chętnie właczyli się w akcję i z listy produktow dostarczyli te, które ich pociechy chętnie zjadają na śniadanie. Dziekujemy rodzicom za pomoc i wsparcie naszych działań w śniadaniu, ktore dajd moc.
A. Zych, A. Rodziewicz, A. Smolarek

 

 

 

"Smaki jesieni" - impreza integracyjna

 

07.11.2014 r. uczniowie ZSiPO w Lubinie objęci nauczaniem indywidualnym na terenie Ośrodka Opiekuńczo- Rehabilitacyjnego w Lubinie wraz ze swoimi nauczycielami uczestniczyli w imprezie integracyjnej "Smaki jesieni".Podczas spotkania jego uczestnicy mieli okazję: doświadczyć wielozmysłowego kontaktu z naturalnymi elementami jesiennej przyrody; współuczestniczyć w wykonywaniu soku z marchewki; spotkać się z Panią Jesienią; segregować dary jesieni; zatańczyć "Taniec wirowaniec"; zrywać jabłka, gruszki i śliwki z gałązek; wykonać jesienne drzewo naklejając liście na karton z narysowanym drzewem; wykopywać z doniczki marchewki, pietruszkę i ziemniaki; doświadczyc jesiennej pogody chowając sie pod dużą chmura wykonana z folii. Podczas spotkania panowala miła atmosfera. Impreza jak zawsze była wspaniałą ucztą dla zmysłów.

Dorota Irzyk, Anna Przygodzka

 

 

Konkurs „Znam zasady bezpieczeństwa na drodze”

 

04 listopada klasy gimnazjalne i przysposabiające do pracy sprawdzały swoje umiejętności na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zadania były o różnej skali: praktyczne, teoretyczne, prawda-fałsz, zagadkowe. Wyniki były bardzo zadowalające, uczniowie podsumowali swoją wiedzę i zaskoczyli pozytywnie swoich nauczycieli, udowodnili, że wiedzą dużo na temat ruchu drogowego i stosują zasady bezpieczeństwa w praktyce. Każda klasa w nagrodę otrzymała słodycze. Konkurs przygotowały: p. Rękawiczna, Fuczek, Czwaczka i Karlak.

 

A. Karlak

 

 

XII Dolnośląskie Mistrzostwa w kręglarstwie „Sprawni-Razem”

 

Dnia 30.10.2014 r. w Lubinie odbyły się XII Dolnośląskie Mistrzostwa w kręglarstwie „Sprawni-Razem”. Organizatorem zawodów był Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie przy współpracy z Regionalnym Centrum Sportu,  Lubińskim Klubem Olimpijczyka oraz Stowarzyszeniem „A Tacy Sami”. Drużynę reprezentującą ZSiPO w Lubinie tworzyli: Daria Wołodźko, Karolina Korona, Mateusz Sławski i Mariusz Marczuk. W mistrzostwach wzięło udział 6 drużyn reprezentujących regiony Dolnego Śląska. Celem  turnieju było wyłonienie reprezentacji do udziału w XI Ogólnopolskich Mistrzostwach w kręglarstwie „Sprawni-Razem” Lubin 2014.

Nasza drużyna zajęła I miejsce w klasyfikacji drużynowej. W klasyfikacji indywidualnej nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

- Karolina Korona – II miejsce,

- Daria Wołodźko – III miejsce,

- Mariusz Marczuk – II miejsce,

- Mateusz Sławski – V miejsce.

Kręglarstwo to sport i rekreacja, to sposób na rozwijanie sprawności i zainteresowań, to sposób na udział w życiu społecznym i lokalnym naszego miasta.

K. Pietuszko

K. Jania

 

 

Dbaj i pamiętaj

 

Działając na rzecz środowiska lokalnego klasy I-II-III gimnazjum uczestniczyły w akcji pt: „Dbaj i pamiętaj” polegającej na porządkowaniu zaniedbanych grobów na cmentarzu w Lubinie. Akcja skierowana była do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Patronat nad akcją objęło Stowarzyszenie „Dominik” oraz Starostwo Powiatowe.

 

Edyta Kret, Maria Racka

 

 

 

Występ nauczycieli z okazji ich święta

 

19 października 2014 r. odbyło się przedstawienie w wykonaniu nauczycieli naszej szkoły z okazji Święta Edukacji Narodowej pt. "Skąd się wziął nauczyciel ?" w reżyserii Pani Elżbiety Kęcik-Kłapouczszak. Występ uświetnił występ uczniów z piosenkami oraz życzenia składane za pomocą "specjalnego łącza satelitarnego" z wycieczki. Na koniec uroczystości Pani Dyrektor Grażyna Dąbrowska  złożyła wszystkim najlepsze życzenia. Wszyscy widzowie podsumowali imprezę gorącymi brawami i okrzykami radości. Wszyscy czekają już na kolejne Święto Edukacji, by znów zobaczyć nauczycieli w  nietypowych rolach.

Aldona Karlak

 

 

 


XXIX Bieg Barbórkowy o „Lampkę Górniczą”

 

Dnia 19 października 2014 r. uczniowie naszej szkoły  jak co roku uczestniczyli w biegu na 500 m w czasie  XXIX Biegu Barbórkowego o „Lampkę Górniczą”.  Jest to  najważniejsza impreza biegowa w naszym regionie z wielkimi tradycjami. Bieg organizowany jest przy ścisłej współpracy z KGHM Polska Miedź S.A. Impreza ta zawsze ma charakter otwarty i każdy może wziąć w niej udział. Odbywa się na dystansie 10 kilometrowej atestowanej przez PZLA trasy, wyznaczonej ulicami Lubina. Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę , za udział otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

K. Jania, K. Pietruszko

 

 

Wycieczka do Kłodzka

 

Dnia 16-17 października 2014 r. uczniowie ZSiPO wraz z nauczycielami wychowania fizycznego zwiedzali Kłodzko i okolice. W pierwszym dniu wyprawy uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym z uczniami Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 3 w Kłodzku. Po obiedzie zwiedzali Twierdzę Kłodzką wraz z podziemiami. Wieczór zaplanowany był w Polanicy Zdrój, gdzie czekała nas miła niespodzianka - prezentacja ekip Dolnośląskiego Rajdu Samochodowego,  szczególnie podobała się chłopcom. Dziewczynki natomiast zachwycone były kolorową fontanną. Spacer po Parku Zdrojowym zakończył wyjazd do Polanicy Zdrój. Następnego dnia zwiedziliśmy Muzeum Ziemi Kłodzkiej oraz Stare Miasto. Pogoda i humory dopisały a uczniowie chcieli - by wycieczki trwały, trwały, trwały.

K. Jania, K. Pietruszko

 

 

DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

 

W TYM SZCZEGÓLNYM DNIU SKŁADAMY PODZIĘKOWANIA WSZYSTKIM PRACOWNIKOM SZKOŁY.

PROSZĘ PRZYJĄĆ ŻYCZENIA ZDROWIA ZADOWOLENIA I.SATYSFAKCJI ZAWODOWEJ, POMYŚLNOŚCI W ŻYCIU OSOBISTYM ORAZ SAMYCH DOBRYCH DNI W.ROKU SZKOLNYM.

NIECH TOWARZYSZY WAM PRZEKONANIE ŻE TWORZYCIE PRZYSZŁOŚĆ I.NADAJECIE JEJ LEPSZY KSZTAŁT.

 

Z WYRAZAMI SZACUNKU

SPOŁECZNOŚĆ UCZNIOWSKACieszymy się jesienią na łonie natury


Dnia 13.10.2014 r. klasy V, VI d oraz I gimnazjum zostały zaproszone na działkę Pani Ani na ognisko. Pogoda nam dopisała, i dzieci były zachwycone zabawą na świeżym powietrzu. Bardzo dziękujemy Pani Ani za zaproszenie.

 

 

 

 

Dzień Chłopca w Parku Wrocławskim

 

Uczniowie klasy IV-V-VI szkoły podstawowej DZIEŃ CHŁOPCA postanowili spędzić na świeżym powietrzu. Dnia 30 września udali się wraz z wychowawcą p. Katarzyną Pietruszko do nowego Parku Wrocławskiego. Uczniów zachwyciły dinozaury, fontanny i małe ZOO.

Bawili się chętnie na ciekawych placach zabaw. Na zakończenie wycieczki uczniowie udali się do parkowej kawiarni na smaczne lody.

 

K. Pietruszko

 

 

"Pożegnanie lata"

 

W dniu 19.09.2014 r. uczniowie klasy II-III PP, V-VI6a SP oraz kl. I-III B G wzięli udział w imprezie plenerowej „Pożegnanie lata”. Spotkanie integracyjne odbyło się na strzelnicy w Lubinie, gdzie prócz wesołych gier i zabaw uczniowie piekli kiełbaski na ognisku. Spotkanie zorganizowały nauczycielki ZSiPO Grażyna Czwaczka, Leonarda Fuczek.

 

 

 

 

Na harcerskim rajdzie...

 

Nasza drużyna wielokrotnie brała już udział w Harcerskim Ogólnopolski Rajdzie „Granica”. W tym roku w dniach 18-21.09.2014 r. spotkaliśmy się z zaprzyjaźnionymi drużynami na harcerskim szlaku w Szklarskiej Porębie. Jak corocznie atrakcje pozwoliły nam wspaniale spożytkować ten czas. Czekał na nas park linowy, kolejka w Rodzinnym Parku Rozrywki Esplanada - to była jazda!, wjazd na Szrenicę, Park przy Domu Carla i Gerharta Hauptmannów oraz taneczne warsztaty Zumby. Drużyny Nieprzetartego Szlaku pojawiły się w ilości 90 osób. Przez wędrówkę, zabawę i niespodzianki oraz nowe przyjaźnie poprowadzili harcerzy: dh Łukasz, dh Radek i dh Aldona.

 

 

 

ZWIEDZALIŚMY NOWĄ HALĘ SPORTOWĄ


Dnia 10 września 2014 r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wychowania fizycznego zwiedzili nową halę sportową w Lubinie w ramach DNI OTWARTYCH Uczniowie zobaczyli nowoczesny obiekt o charakterze sportowo-rozrywkowym, w którym mogą odbywać się mecze sportowe, koncerty i widowiska . Hala wyposażona jest w arenę sportową o wysokim standarcie, sale konferencyjne i szkoleniowe, boiska treningowe i korty do gry w squasha. To idealne miejsce dla pasjonatów aktywności fizycznej. Wycieczka miała szeroki wymiar dydaktyczno-wychowawczy, przyczyniła się do zainteresowania lokalną ligą piłki ręcznej i siatkówki oraz sportem międzynarodowym. Hala bardzo podobała się uczniom

i nauczycielom.

K.Jania, K. Pietruszko


 

 

 

 

 

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2014/2015


Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie rozpoczął rok szkolny 2014-2015. Uroczyste rozpoczęcie nastąpiło o godz. 11.00. Pani Dyrektor mgr Grażyna Dąbrowska z tej okazji złożyła serdeczne życzenia uczniom, rodzicom oraz wszystkim pracownikom zespołu szkół. Koniec wakacji osłodził piękny występ artystyczny przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Po akademii wszyscy udali się do klas, by przywitać się z kolegami z klasy, zapoznać się z nowymi planami lekcji, celami szkoły na ten rok oraz organizacją wszystkich zajęć. Pewnym krokiem i z uśmiechem na ustach weszliśmy w nowy rok szkolny.

Samorząd Uczniowski


 

 

ZESTAW PODRĘCZNIKÓW

 

ROK SZKOLNY 2014/2015

 

DOSTĘPNY

 

>>TUTAJ

 


 

 

Uroczyste rozpoczęcie  roku szkolnego 2014/2015

 

 

 

Zapraszamy wszystkich uczniów wraz z rodzicami do naszej szkoły w dniu 1 września (poniedziałek) o godzinie 11:00 na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015.

 

 

 

II Otwarty Turniej Halowej Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych w Polkowicach